adplus-dvertising

Solana nedir? WhiteBIT’te nasıl SOL satın alınır?

Kripto para birimlerini ilk kez duymuyorsanız, Solana'yı biliyor olmalısınız. Proje, ortaya çıktığı andan itibaren kripto topluluğunun dikkatini çekti. Bu kripto para biriminin ortaya çıkmasının ve yayılmasının sebebinin ne olduğunu öğrenelim.
Takip et
Solana nedir? WhiteBIT’te nasıl SOL satın alınır?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Solana nedir?

Daha sonra Solana olarak hayata geçirilen blok zinciri teknolojisi üzerindeki çalışmalar 2017 yılında başladı. Solana’nın ana yüzü, Qualcomm’dan meslektaşı Greg Fitzgerald ile birlikte Solana Labs şirketini yöneten Anatoly Yakovenko’dur.

2020 yılının Mart ayının başlarında, Solana protokolü ve sol token, İsviçre’nin Cenevre kentindeki Solana Vakfı tarafından resmi olarak piyasaya sürüldü. Solana, adem-i merkeziyetçilik ve güvenlikten ödün vermeden hız ve ölçeklenebilirliği artırmaya odaklanan bir blok zinciridir. SOL da Solana’nın kendi tokenıdır.

Solana’nın önemli bir özelliği, iki konsensüs mekanizmasının birleşimidir: Proof-of-history (PoH) ve Proof-of-stake (PoS). Proof-of-history, bir işlem ve olay sırası oluşturmak için başarılı işlemleri ve bunlar arasındaki süreyi kaydeder.

Solana, PoH sayesinde en hızlı blok zincirlerinden biri olarak kabul edilir. Blok zincirindeki işlem hızı 60.000 TPS’dir.

Geliştiriciler, Solana’nın elinde kripto para tutan yatırımcıları yüksek işlem ücretlerinden korumayı, ölçeklenebilirliği ve hızı garanti etmeyi amaçladığını söylüyor. Solana bu sayede Etherum’un en güçlü rakiplerinden birisi haline geldi.

WhiteBIT’te SOL satın almanın yolları

Satın almak için bir kripto seçerken, canlı kripto para borsası taramalarınızda kesinlikle Solana da gözünüze çarpmıştır. SOL satın almanın birçok yolu vardır. En kolayı borsada satın almaktır. WhiteBIT bunun için mükemmel bir seçenektir. Sadece birkaç adımla Solana satın alabilirsiniz:

  • Borsanın web sitesine gidin;
  • Kaydolun ve doğrulamayı geçin;
  • Bakiyeler/Toplam bölümüne gidin;
  • Bakiyenize FIAT para yatırın;
  • “Kripto satın al”a tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

Ayrıca “Ticaret” bölümünde de emir verebilirsiniz. Piyasa emirleri anında yerine getirilir. Basitçe Temel ticareti seçin, SOL ile gerekli çifti ve vermek istediğiniz emri seçin.

Üçüncü seçenek ise Takas sayfasıdır. Bu bölüm, anında varlık takası yapabilmenizi sağlar. Vermek ve almak istediğiniz para birimini seçin. Tutarı seçin ve Ticaret bakiyesinde yeterli paranız olduğundan emin olun. İşte bu kadar!

Son seçenek, WhiteBIT’in P2P platformu WhiteSwap’ta bir WhiteBIT Kodu formatı olarak SOL satın almaktır. Satın aldıktan sonra kodu etkinleştirmeniz gerekir, bunu bakiyenizde de görebileceksiniz.

 SOL nasıl kullanılır?

SOL, diğer kripto para birimleri gibi kullanılabilir. Kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyenler SOL satın alarak varlığın fiyatı yükselene kadar elinde tutabilir. Yaratıcıların deneyimi, sıra dışı teknoloji ve pazardaki oldukça yüksek talep, Solana’yı güzel bir yatırım seçeneği haline getiriyor. Benzersiz bir varlık olan SOL’un kripto para borsalarında yapcağınız işlemlerle size çok fazla para kazandırabilecek bir varlık olduğunu düşünüyoruz. Ancak kripto para birimlerinin volatil olduğunu anlamalı ve varlığı satın almadan önce kendi araştırmanızı yapmalısınız.

WhiteBIT, ticaret riskinden kaçınmak isteyenler için Solana ile SMART Staking seçeneğine sahiptir. Bu araç, tıpkı bir banka mevduatı gibi faiz karşılığı kripto yatırma fikri üzerinden çalışır. Faiz oranları ve vadeler değişmektedir. Plan, dönem sonunda otomatik olarak kapanır ve hem paranızı hem de bakiyenize tahakkuk eden faizi alırsınız.

Gördüğünüz gibi Solana gerçekten çok ilginç bir proje. Bu yüzden satın alacağınız kripto para birimini seçerken kesinlikle SOL’u da bir seçenek olarak değerlendirmelisiniz. En iyi sonucu almak için araştırmanızı yapın ve portföyünüzü oluşturun. Kripto para birimleri dünyasında çok sayıda önemli proje var, bu yüzden seçiminizi akıllıca yapmanızı öneririz!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.