Sokakta yürüyen kızı muşta ile döven saldırgan tahliye oldu!

Bursa’da evine doğru giden Ecenur Ö. (18), Sedat A.’nın muştalı saldırısına uğradı. Ecenur Ö.’yü muştayla dövdüğü gerekçesiyle tutuklanan Sedat A., ilk duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ecenur Ö., saldırganın tahliye edilmesine tepki gösterdi. Tahliyenin sonrasında Sedat A.’nın evinde ailesiyle pasta keserek kutlama yaptığını ve bu görüntüleri sosyal medyada paylaştığını söyledi.
Takip et
Sokakta yürüyen kızı muşta ile döven saldırgan tahliye oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, 2 Nisan günü Gürsu ilçesi Namiz Yiğit Caddesi’nde yaşandı. Evine doğru yürüyen Ecenur Ö., Sedat A.’nın muştalı saldırısına uğradı. Ne olduğunu anlamayan genç kız, kanlar içerisinde yere yığıldı. Bu esnada çevredekiler, Sedat A.’ya müdahale ederek etkisiz hale getirip, gelen polislere teslim etti.

Başından ve yüzünden yaralanan Ecenur Ö., gelen sağlık ekipleri tarafından Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Genç kız, aynı gün tedavisinin sonrasında taburcu edildi.

Gözaltına alınan Sedat A., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Sedat A.’nın cezaevine gönderilirken kendisini görüntüleyen basın mensuplarına, “Pişmanım. Suçsuz ve günahsız bir insana vurduğum için pişmanım” dediği görüldü.

Sokakta yürüyen kızı muşta ile döven saldırgan tahliye oldu!

‘SERBEST BIRAKILDI’

Sedat A. ile ilgili 9. Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘kasten yaralama’ suçundan dava açıldı. Sedat A.’nın yargılanmasına, perşembe günü başlandı. Duruşmaya Sedat A., cezaevinden SEGBİS ile katılırken, Ecenur Ö. ve taraf avukatları salonda hazır bulundu. Ecenur Ö., mahkemede verdiği ifadede Sedat A.’nın en ağır cezayı almasını istediğini söyledi. Sedat A. ise yaptığı savunmada, “Birine benzettiğim için saldırdım. Suçsuz birine vurduğum için pişmanım. Özür dilerim” şeklinde konuştu.

Duruşma sonunda Sedat A., tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

‘PSİKOLOJİSİ BOZUKSA HASTANEYE YATSIN EVDE NE İŞİ VAR?’

Ecenur Ö., saldırganın tahliye edilmesine tepki gösterdi. Tahliyenin sonrasında Sedat A.’nın evinde ailesiyle pasta keserek kutlama yaptığını ve bu görüntüleri sosyal medyada paylaştığını söyleyerek, şu şekilde konuştu:

“Beni ‘Sen katilsin’ diyerek suçluyor. Daha sonra başkasına benzettim diyor. Hayır ben katil değilim, bahsettiği kişi de katil değil, yalan bunlar. Üstelik muşta ile saldırıyorsun. Muşta silah. Sen nasıl taşıyabiliyorsun? ‘Psikolojim bozuk’ diye içeriden çıktı. Çıktığı gün kutlama yapıldı. Psikolojin bozuksa ve gerçekten bana yaptıkların için üzgünsen neden o gün kutlama yapıp video paylaşıyorsun? İçeriden çıktığı için neden kutlama yapar ki insan? Benim suçum günahım yokken neden ben darbedildim? Neden dayak yedim? Psikolojisi bozuksa gitsin hastaneye yatsın. Evinde ne işi var?”

‘NE SONGÜL NE BEN GÜVENDE DEĞİLİZ, O ÖZGÜR BİZ EVE HAPSOLDUK’

Yaşamı boyunca yüzündeki izleri göreceğini hatırlatan Ecenur Ö., “Benim yüzümdeki darbeler, izler kalacak. Hiç tanımadığınız birine muştayla öldüresiye vuruyorsunuz, bu nasıl olabilir? Ben yaşamım boyunca bu izleri hep göreceğim ve hep aynı şeyi hatırlayacağım. Evi benim evime 5 dakika uzaklıkta. Her an karşılaşabileceğim bir yerde. Benim can güvenliğim yok. Beni benzettiği kızın can güvenliği hiç yok. Mahkeme çıkışında ‘ben suçsuz ve günahsız bir kıza vurduğum için pişmanım pardon’ diyor. Yalnızca bana vurduğu için pişman. Belki Songül olsa pişman olmayacak. Ona vurup öldürseydi, pişman olmayacaktı demek ki. Ben tutuklanıp cezasını çekmesini istiyorum. Psikolojik problemleri varsa tedavisini olsun. Bu zor bir şey değil. Şu an o dışarıda geziyor ama ben evime hapsoldum. Ben ceza almasını istiyorum” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.