Sokakta Kıyma Çekene Büyük Para Cezası Geliyor!

Kurban Bayramı yaklaşırken, Samsun'da ilginç bir tedbir alındı. Usulsüz kıyma yapanlara para cezası uygulanacağı duyuruldu.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Samsun’dan ilginç bir haber geldi. Kasaplar Odası, usule uygun olmayan şartlarda kıyma çekenlere ciddi para cezalarının uygulanacağını duyurdu. Açıklamaya göre sokakta kıyma çeken vatandaşlara 6 bin liraya kadar para cezası uygulanacak. Böylece hem kasap esnafının işlerinin açılması, hem de vatandaşların etlerini işinin ehli kişilerin elinde, hijyenik biçimde işlemesinin sağlanması hedefleniyor.


Yıllardır Kurban Bayramlarında sokaklarda görülen çirkin manzaralar, alınan tüm tedbir ve cezai uygulamalar rağmen son bulmuyor. Samsun’daki bu uygulama ile küçük de olsa bir caydırıcılık olması bekleniyor.

KASAPLAR DESTEKLİYOR

Vatandaşlara, etlerini kasap dükkanlarında işletmelerini tavsiye eden Kasaplar Odası, böylece tüketilecek olan etlerin daha hijyenik şartlarda vatandaşın evine gireceğini vurguluyor. Oda, hijyen şartlarına uymayan işletmelerine ise 4 bin 500 lira para cezası uygulanacağını duyurarak, yasa dışı iş yapanlar kadar kendilerine kayıtlı olan esnafları da uyardı. Kasaplar da Oda’nın almış olduğu bu karardan son derece memnun. Onların da birinci şikayeti ehil olmayan kişilerin kendi işlerini yapmaya kalkması. Alınan bu tedbirlerin ne kadar işe yarayıp yaramayacağı ise 11 Ağustos’daki Kurban Bayramı’nda gün yüzüne çıkmış olacak.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı