Sokakları boş bulan domuzlar Konya’da şehre indi!

Sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde Konya'da yolları boş gören domuz sürüsü şehre indi. Bu sırada bir aracın çarptığı domuz ise öldü. Sürünün şehre geldiği anlar ise bir evin güvenlik kameralarına yansıdı

Konya’da sokağa çıkma kısıtlamasının ilk günü gece yarısından sonra davetsiz misafirler vardı. Ormanlık alandan Meram ilçesi Karahüyük mahallesine inen domuz sürüsü bir müddet mahalle içinde gezip çöp bidonlarını devirdi.

Zafer Samancı’nın haberine göre, sokaktan gelen gürültülere uyanan mahalle sakinleri sokakta domuz sürüsünü görünce büyük şok yaşadı. Domuz sürüsü yoldan geçen bir araca da saldırdı. Bu esnada aracın çarptığı bir domuz ise öldü.

Olayın sonrasında öbür domuzlar ormanlık alana kaçtı. Karahüyük Mahalle muhtarı Ahmet Yörük’ün ilçe belediye ekiplerine haber vermesi ile kısa zamanda mahalleye gelen Meram Belediyesi ekipleri ölen hayvanı götürdü.

Muhtar Yörük, “Gece yarısından sonra sokaktan gelen gürültüye baktığımda domuz sürüsünü gördüm. Mahalle halkının çoğu camları balkonlara çıkmıştı. Çok şaşırdık. Yoldan geçen bir araca hücum ettiler araç birine çarptı. İlk kez bu şekilde bir şey gördük. Ortalama 5 dakika mahallede gezinip geldikleri gibi ormana doğru gittiler’ şeklinde konuştu.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı