Sokak Sokak Gezip Yardıma Muhtaç Çocukları Tıraş Ediyor

Diyarbakır’da berberlik yapan 19 yaşındaki Resul Yılmaz Kurban Bayramı öncesinde Diyarbakır sokaklarını dolaşarak yardıma muhtaç ailelerin çocuklarını ücretsiz tıraş ediyor.
Sokak Sokak Gezip Yardıma Muhtaç Çocukları Tıraş Ediyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Diyarbakır’da yaşayan ve berberlik yapan Resul Yılmaz isimli bir yardım sever genç yaptığı uygulama ile çocukların yüzünü güldürmeyi başardı. Daha önce de aynı uygulamayı kimsesiz ve yardıma muhtaç olan yaşlılar için bu uygulamayı yapan Yılmaz, şimdi de kimsesiz çocuklar için kolları sıvadı.

İzinli gününde Diyarbakır’ın sokaklarını karış karış gezen yardımsever genç, mağdur, durumu kötü,  yetim ve öksüz çocukları belirliyor. Ardından belirlediği bu çocukları tıraş eden Yılmaz, çocukların yüzünü güldürmeyi başarıyor.

”HERKESİN MUTLU OLMAYA HAKKI VAR”

Yaptığı uygulama ile sosyal sorumluluk projesi başlatan Yılmaz bayrama kadar bu uygulamaya devam edeceğini açıkladı. Yılmaz başlattığı uygulama ile ilgili “Daha öncede böyle bir uygulama gerçekleştirdim. İnsanların yüzündeki o mutluluğu görünce bu uygulamayı devam ettirmek istedim. Herkesin mutlu olmaya hakkı var.” ifadelerini kullandı.

Sokak Sokak Gezip Yardıma Muhtaç Çocukları Tıraş Ediyor

  • diyarbakır
  • kimsesiz çocuk
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.