Sokakta Buldukları Silahları Oyuncak Zanneden Çocuklar Ucuz Atlattı

Adana’da sokakta oynarken bir çanta bulan iki küçük kardeş, çantadan çıkan dolu vaziyetteki tüfekleri oyuncak sanıp oynamaya başladı. Çocuklarının elindeki tüfekleri gören baba, faciayı önledi.

Adana’da yaşayan 10 ve 12 yaşındaki iki kardeş sokakta bir çanta buldu. Çatanın içinden çıkan dolu vaziyetteki tüfeklerle oynamaya başlayan çocukların babaları durumum fark edince facianın eşiğinden dönüldü.

BABA HEMEN POLİSİ ARADI

Olay Seyhan İlçesi Küçükdikili mahallesinde meydana geldi. 12 yaşındaki M.A. ile 10 yaşındaki kardeşi U.A. evlerinin yakınında oynamaya başladı. Bir süre sonra bir çanta bulan iki kardeş çantayı açtı. Çantanın içinde, fişeklerle dolu iki pompalı tüfek çıktı. Bu silahları oyuncak zanneden iki çocuk birbirilerine doğrultarak hırsız-polis oynamaya başladı. Bu sırada çocuklarını gören baba Şahin Akkılınç, hemen çocuklarının ellerindeki tüfekleri alarak polise haber verdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri çantanın içinde kar maskesi ve bıçaklar da olduğunu fark etti. Babanın dikkati sayesinde bir facianın eşiğinden dönülürken polis olay ile ilgili soruşturma başlattı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı