adplus-dvertising

Sokağa çıkma yasağında eczaneler açık mı, Eczanelere gitmek serbest mi?

Tam kapanmanın başlamasıyla birlikte ilaç ihtiyacı doğan vatandaşlar Eczaneler açık mı sorusuna cevap arıyor. Eczaneler hangi saatler arasında çalışıyor ayrıntılar haberimizde...
Takip et
Sokağa çıkma yasağında eczaneler açık mı, Eczanelere gitmek serbest mi?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanlığı, yasaktan muaf tutulacak işyerlerini yayınladığı genelge ile duyurmuştu. 29 Nisan akşamı saat 19.00 itibariyle başlayan yasak 17 Mayıs saat sabah 05.00’e kadar sürecek. Ülke genelinde uygulanan tam kapanmada eczanelerin çalışma saatleri, ve günleri merak konusu oldu. Normal koşullarda hafta içi ve cumartesi günleri açık olan eczaneler Pazar günleri yerini nöbetçi eczanelere bırakıyordu. Yasağın başlamasıyla en çok araştırılan sorulardan birisi de eczaneler tam kapanmada açık mı? oldu. İşte İstanbul, Ankara ve öbür illerde eczanelerin mesai saatleri…

Eczaneler Tam Kapanmada Açık Olacak Mı?

İçişleri Bakanlığı, tam kapanma konulu genelgeyi 81 ile gönderdi. Yayınlanan bilgiye göre eczaneler 29 Nisan-17 Mayıs tarihlerinde uygulanacak yasaklarda açık olacak. Eczaneler, veteriner klinikler, hayvan hastaneleri ve buralarda çalışanlar sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak. İllere göre eczanelerin çalışma saatleri değişkenlik gösterecek.

Eczane Çalışma Saatleriyle İlgili İllerden Açıklama Geldi!

İstanbul Eczacı Odasından yapılan açıklamada “ “Kovid-19 tedbirleri kapsamında tam kapanma ilan edilen 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında (resmi tatil günleri hariç olmak üzere) 30 Nisan Cuma gününden başlayarak 17 Mayıs Pazartesi gününe kadar İstanbul il sınırları içindeki eczanelerimiz için mesai saatleri 09.00-18.00’dir. dendi.

Ankara Eczacı Odasından yapılan açıklamada “ 26.04.2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Kabinesinden yapılan açıklamayla ülke genelini kapsayacak biçimde tam kapanma kararı doğrultusunda, Ankara ve Kırıkkale illerindeki eczane çalışma saatleri Hafta İçi 08.30 – 18.00 olarak devam edecektir. 1 Mayıs 2021 Cumartesi günü resmi tatil olması nedeniyle yalnızca nöbetçi eczanelerimiz hizmet verecektir.” ifadelerine yer verildi.

İzmir Eczacı Odasından yapılan açıklamada” 26.04.2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Kabinesinden yapılan açıklamayla ülke genelini kapsayacak biçimde tam kapanma kararı doğrultusunda, Ankara ve Kırıkkale illerindeki eczane çalışma saatleri Hafta İçi 08.30 – 18.00 olarak devam edecektir. 1 Mayıs 2021 Cumartesi günü resmi tatil olması nedeniyle yalnızca nöbetçi eczanelerimiz hizmet verecektir.” bilgisi yer aldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.