Sokağa çıkma yasağı var diye polise maden suyu sipariş etti!

Sivas'ta akılalmaz olay! Corona virüs salgını nedeniyle 65 yaş ve üstü kişilerin dışarı çıkması yasaklandı, acil ihtiyaçlarını karşılamak için 112, 155, 156'yı arayabilecekleri duyuruldu. 68 yaşındaki Ethem Koçak, 155 Polis İmdat'ı arayıp, bir koli maden suyu sipariş etti!

Corona virüsü salgını nedeniyle vaka sayısının 700’e yaklaştığı Türkiye’de 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirildi. Acil ihtiyaçlarını karşılamak için de 112, 155, 156 numaralarını arayabilecekleri açıklandı.

MADEN SUYU İSTEDİ

Sivas’ın Tuzlugöl Mahallesi’nde yaşayan evli ve sekiz çocuk babası Ethem Koçak, maden suyu bitince polisi aradı. Maske ve eldiven takarak önlem alan polis ekipleri, marketten aldıkları bir koli maden suyunu, eşi bir süredir İstanbul’da olduğu için yalnız kalan Ethem Koçak’ın evine bıraktı.

“BİZ BAŞKA SU İÇEMİYORUZ”

Polislere teşekkür eden Ethem Koçak, “Biz başka su içemiyoruz. Maden suyu içiyoruz. Polisler geldi. Sağ olsunlar milletimiz için çalışıyorlar. 65 yaş üzeri kimse çıkmasın dışarıya. Sağlık hepsinden önemli” dedi.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir Yorum

 1. biri soda istemiş biri sucuk istemiş .zaten marketleri eve taşııdınız listede eksik olanı da memurlardan istemeyin .
  sağlık ve güvenlik personeline allah yardım etsin
  bu iki mesleğin dışında sabır küpü olan sosyal yardımlaşma personeli var kimse tanımaz
  bu salgını esnasında banka ve ptt şubelerinde kuyruk oluşmasın diye tedbirler alınıyor ancak yapılacak yardımların duyulması ile vakıflar kuyruktan geçilmez olur ..
  .
  bahçesinde çocukları torunları olmasına rağmen alışverişini 112 ile sydv personeline ve polisimize yaptırılıyor
  ülkemiz dünya üzerinde vicdanıyla elindeki imkanıları ile herkesin yardımına koşan bir ülke olup bu günleri de dünyaya örnek olarak atlatacaktır inşallah .yıllarca tüm mazluma kapısı açık olup islamiyeti de en güzel yaşandığı bir ülkedeyiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı