adplus-dvertising

Sohayko Derneği, pitbull saldırısına uğrayan Asiye’nin ailesi hakkında şikayette bulunacak

Gaziantep’de 4 yaşındaki Asiye Ateş’in site içerisinde 2 pitbull cinsi köpek tarafından saldırıya uğramasının ardından Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği (SOHAYKO), saldırıya uğrayan kızın ailesi hakkında şikayetçi olacağını duyurdu.
Takip et
Sohayko Derneği, pitbull saldırısına uğrayan Asiye’nin ailesi hakkında şikayette bulunacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gaziantep’te 22 Aralık günü bir sitede apartman görevlisi olarak çalışan Hüseyin Ateş’in kızı Asiye, bahçede oyun oynarken 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Köpeklerin saldırısından güçlükle kurtarılan Asiye Ateş, ağır yaralanarak hastaneye kaldırılmış ve olay tüm ülkede infiale yol açmıştı.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN BARINAK ÇAĞRISI

Olayın ardından Asiye’nin babası Hüseyin Ateş, yaptığı açıklamayla işinden kovulduğunu ve kaldıkları evin site yönetimine ait olduğunu belirterek taşınacaklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise tüm belediye başkanlarına seslenerek “Sahipsiz hayvanları sokaktan alarak hem vatandaşlarımızın güvenliğini sağlayacak hem de bu canları koruyacak adımları süratle atmaları çağrısında bulunuyorum” ifadelerini kullandı.

HAYVAN HAKLARI DERNEĞİNDEN TEPKİ ÇEKEN HAMLE

Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği (SOHAYKO), sosyal medyadan tepki çeken bir paylaşımda bulunarak köpeklerin saldırısına uğrayan aile hakkında şikayetçi olacaklarını ifade etti. Gerekçe olarak da binlerce köpeğin barınaklara toplatılmasına neden olmaları gösterildi.

“ŞİKAYETÇİ OLUYORUZ”

Saldırıya uğrayan Asiye ile pitbull cinsi köpeğin bir arada olduğu fotoğrafı da paylaşan dernek, “Gaziantep’de talihsiz kaza sonucu yaralanan kızımızın yeni fotoğrafları ortaya çıktı saldırdığı iddia edilen köpeklerle fotoğraflarını annesi babası çekmiş asiye kızımızın hayatını tehlikeye atan hemde binlerce masum köpeğin zalimce barınaklara toplatılmasına neden olan Asiyeyi ihmal eden aile ilgili Dernek olarak şikayetçi oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Sohayko Derneği, pitbull saldırısına uğrayan Asiye’nin ailesi hakkında şikayette bulunacak

Sohayko Derneği tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada sorumsuz anne babaya imada bulunarak, “Tekrarlıyoruz.. Gaziantep’te 4 yaşındaki asiye kızımızın evinde süt içmesi cizgi filim izlemesi gerekirken yanında annesi babası olmadan basket sahasında bu köpeklerle ne işi vardı ?

Basket sahasına köpeklerle birlikte güle oynaya giren ( 2. Video ) bu köpeklerle sarmaş dolaş fotoğrafları olan asiye kızımıza köpekler neden birden bire saldırdı ?

Kim köpekleri asiyenin üzerine kışkırttı ? Kim bu köpekleri tahrik etti ?

O sırada anne baba neredeydi ?

Neden ulusal basın ve tüm haber kanalları asiyenin kendi halinde oyun oynarken sahipsiz sokak köpeklerinin saldırısına uğradığını idda etti ?

Asiyenin hayatını tehlikeye atan sorumsuz anne babadan , köpekleri ağızlıksız dolastiran o sırada asiyeyi köpeklerin yanına sokan kişilerden, Derneğimiz ve dernek başkanımızı tehdit eden hakaret eden tüm kendini bilmezlerden şikayetçi olacağımızı kamuoyuna bildiririz.. Bizi susturamayacaksınız..” ifadeleri kullanıldı.

Sohayko Derneği, pitbull saldırısına uğrayan Asiye’nin ailesi hakkında şikayette bulunacak Sohayko Derneği, pitbull saldırısına uğrayan Asiye’nin ailesi hakkında şikayette bulunacak

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.