adplus-dvertising

Soğuk hava geri geldi, hava sıcaklığı düşüyor! 18 Mayıs 2022

Türkiye’de hava sıcaklıklarının düşüşüyle alakalı peş peşe yapılan açıklamaların sonrasında Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden de mühim bir açıklama geldi. Bu geceden itibaren yurtta sıcaklıkların düşmesi beklenirken yüksek kesimlerde ise kar yağışı gerçekleşmesi tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahminler Dairesi Başkanlığı Analiz ve Tahminler Şube Müdürü Yüksel Yağan, Ankara’da zirai faaliyetlerle uğraşanların tedbirli ve dikkatli olması gerektiğini aktardı.
Takip et
Soğuk hava geri geldi, hava sıcaklığı düşüyor! 18 Mayıs 2022
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’nin dört bir yanında sağanak yağmurun beklediğiyle alakalı yapılan açıklamalar merakla takip ediliyor. Özellikle sıcaklıkların önümüzdeki günlerde düşmesiyle alakalı gelişmeler de araştırılıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahminler Dairesi Başkanlığı Analiz ve Tahminler Şube Müdürü Yüksel Yağan, AA muhabirine, yurt genelinde, yarın ve hafta sonu hava sıcaklıklarına ilişkin bilgi verdi. Yağan, yurdun büyük bir kısmının yağışlı olacağını ve bu gece itibarıyla sıcaklıkların oldukça düşeceğini aktardı. İşte ayrıntılar…

Soğuk hava geri geldi, hava sıcaklığı düşüyor! 18 Mayıs 2022

İŞTE BÖLGE BÖLGE SON VAZIYET

Yağan, yarın Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu hariç yurdun büyük bir kısmının yağışlı olacağını söyleyerek, “Bu geceden itibaren sıcaklıklar oldukça düşecek. Yarın İstanbul’da 18, Ankara’da 15 dereceleri göreceğiz. Güçlü yağışlarımız da var. Marmara’nın güneydoğusu, Bolu Dağı ve geçidi, Afyonkarahisar’ın yüksekleri ve orta ve Doğu Karadeniz’in yüksek kesimleri ile İç Anadolu’nun doğusunun yükseklerinde, Erciyes’te, Uludağ’da, yani yurdun 1000, 1500, 2 bin metre yüksekliklerde yarın çok şiddetli olmayan bir kar yağışı göreceğiz. Bu kar yağışlarını özellikle bu gece 00.00’dan itibaren ve sabah saatlerinde bekliyoruz.” diyerek konuştu.

Soğuk hava geri geldi, hava sıcaklığı düşüyor! 18 Mayıs 2022

Soğuk hava geri geldi, hava sıcaklığı düşüyor! 18 Mayıs 2022

“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BAHAR HAVASI YAŞAYACAĞIZ”

Hava sıcaklıklarını mevsim normallerinin 4 ila 10 derece altında beklediklerini söyleyen Yüksel Yağan, “Çeşitli kesimlerde 8 ile 12 dereceyi de bulacak. Soğuk hava perşembe ve cuma 2 gün etkisini gösterecek. En etkili olacağı gün ise perşembe olacak. Soğuk hava, kısmen cumartesi gününden sonra geçecek. Cumartesiden itibaren hava sıcaklıkları mevsim normallerine yaklaşacak. Pazar günü, İstanbul 24, Ankara 26 derecelere kadar çıkacak. Pazartesi gene bir yağışlı sistem daha gelecek ama mevsim normalleri civarına gelecek. Yani önümüzdeki hafta bir bahar havası yaşayacağız.”

Yağan, yarın üç büyük kentin hava sıcaklıklarına ilişkin de şunları belirtti:

“Yarın İstanbul’da hafif sağanak yağmur göreceğiz. 12 en düşük, 18 en yüksek sıcaklık olacak. Ankara’da da gene özellikle bu gece ve sabah 09.00’a kadar bir hafif yağış göreceğiz. Ankara’da günün en düşük sıcaklığı 9, en yüksek sıcaklık 15 derece olacak. İzmir’de de yarın bir yağış geçişi mevcut. İzmir biraz daha sıcak, en düşük 13, en yüksek 21 derece olacak.”

Soğuk hava geri geldi, hava sıcaklığı düşüyor! 18 Mayıs 2022

BAŞKENTİN YÜKSEK KESİMLERİNDE ZİRAİ DON UYARISI

Analiz ve Tahminler Şube Müdürü Yüksel Yağan, başkentte yüksek kesimlerde, zirai faaliyetlerin sürdüğü yerlerde, bu gece sıcaklığının sıfır dereceye düşeceğini dile getirerek, “Kızılcahamam’nın, Çamlıdere’nin yükseklerinde bu şekilde yaygın bir don hadisesi yok ama kısmen zirai faaliyetlerin olduğu yerlerde zirai don bekliyoruz. Bu sebeple zirai faaliyetlerle uğraşanların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekiyor.” uyarısında bulundu. (AA)

Soğuk hava geri geldi, hava sıcaklığı düşüyor! 18 Mayıs 2022
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.