Snowpiercer 2.sezon 6.bölüm ne zaman yayınlanacak? Snowpiercer dizisi hakkında bilmeniz gerekenler

Netflix'in Oscar ödüllü Parazit'in yönetmeni Bong Joon Ho'nun filminden uyarladığı Snowpiercer herkesin beğenisini kazanmayı başardı. Snowpiercer dizisinin konusu nedir? Snowpiercer kaç sezon ve kaç bölümden oluşuyor? Snowpiercer oyuncuları, dizi hakkında yorumlar, Snowpiercer hakkında bilinmesi gerekenler, diziye yapılan eleştiriler ve Türkçe fragman haberimizde.
Takip et
Snowpiercer 2.sezon 6.bölüm ne zaman yayınlanacak? Snowpiercer dizisi hakkında bilmeniz gerekenler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Snowpiercer, Bong Joon-ho’nun yönettiği aynı adlı 2013 filmine ve uzun metrajlı filmin de esinlendiği Fransız grafik romana dayanan Orphan Black’in yaratıcısından TNT’nin yeni distopik gerilim filmidir. Hikaye, insanın gezegeni iklim değişikliğinden kurtarmadaki başarısızlığının sonucu olarak, Dünya’nın donmuş bir çorak araziye dönüşmesinden yedi yıl sonra geçiyor.

Snowpiercer 2.sezon 6.bölüm hakkında

17 Mayıs 2020‘de Amerikan televizyon kanalı TNT‘de yayınlanmaya başlayan Amerikan yapımı dizidir. Distopik gerilim türündeki dizi, ilk sezonu 10 bölüm halinde haftada bir yayınlandı. ABD’de TNT’de yayınlanan yapım bir gün sonra Netflix Türkiye tarafından yayınlanıyor.

2.sezonu ile 25 Ocak 2021 dönen dizi 2.sezon öncesi 3.sezon onayını almıştı. İlk bölümü Netflix tarafından yayınlanan yapımın 2.sezon 6.bölümünün ne zaman yayınlanacağı dizi takipçileri tarafından merak ediliyor. Dizinin 2.sezon 6.bölüm yayın tarihi belli oldu.

Snowpiercer konusu

Snowpiercer, Jacques Lob Le Transperceneige’nin grafik romanından uyarlanan, Chris Evans ile aynı adlı 2013 filminin televizyon uyarlamasıdır .

Josh Friedman tarafından TNT için yazılmıştır. (Foundation), kıyamet sonrası distopik gerilimdir. Yeni bir Buz Devri’nin Dünya’yı sınırsız buzlu bir çorak araziye dönüştürmesinden yedi yıl sonra geçiyor. İnsan ırkının hayatta kalmasını sağlamak için, tüm dünya nüfusunun hayatta kalan az sayıdaki insanı, çok uzun bir trenin, sürekli hareket halinde dünyayı dolaşan ve dünyanın sıcaklıklarının yaşanabilir hale gelmesini bekleyen Snowpiercer’ın yolcuları haline geldi. Tren vagonları, farklı sosyal sınıflar arasında bir dönüm noktası görevi görür.

1980’lerin aynı isimli çizgi romanından alınan “Snowpiercer” serisinin geçtiği yıl 2027’dir. Dünya bildiğimiz hiç de değil. Artık dev bir buz topuna dönüştü. Adam küresel ısınmaya çare bulmaya çalıştı ama deney sefil bir şekilde başarısız oldu. İnsanların karşılığında elde ettiği şey ise donmuş bir çöl.

Türümüzden geriye kalanlar, Snowpiercer olarak bilinen bir trende saklanıyor. Sürekli hareket halinde devam edebilen devrim niteliğinde bir araçtır.

Bong Joon Ho’nun 2013 yılında çevirdiği ilk İngilizce film olan Snowpiercer, dünyanın bir buz küresine dönmesinden yedi yıl sonra yeryüzünde yaşayan son insanların 1.001 vagonlu trendeki hiç bitmeyen yolculuğunu anlatıyor.

Dünyanın buzla kaplandığı bir dönemden yedi yıl sonrasında hayatta kalabilmeyi başaran çok az insan vardır. Yaşanan büyük felaketten sonra hayatta kalmaları Snowpiercer adında, kürenin etrafında dönen yuvarlak ve devasa trende yaşamaları sayesinde olur. İnsanların farklı olanaklara sahip bir şekilde yaşamını sürdürdüğü Snowpiercer, birbirinden adaletsiz durumlara ve zorlu yaşam koşullarına ev sahipliği yapar.

Trende ön tarafta yaşayan ve bütün kaynakları tüketen elitler ile arkada yolculuk eden yoksullar arasındaki sınıf farkı dolayısıyla ortaya çıkan mücadele dizinin konusunu oluşturuyor.

Snowpiercer oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Snowpiercer , başrollerini Daveed Diggs ve Jennifer Connelly’nin paylaştığı Josh Friedman tarafından tasarlanan bir 2020 bilim kurgu dizisidir. CJ Entertainment, Studio T, Tomorrow Studios tarafından üretilmiştir.

Filmin kahramanları, Undone adlı Amazon şovunun duayeni ve Broadway müzikali Hamilton’daki Thomas Jefferson ve Lafayette’in ikili rolüyle ünlü Daveed Diggs ve A Beautiful Mind ile Oscar kazanan ve yakında Top Gun, Maverick ile sinemada olan Jennifer Connelly’dir.

Snowpiercer 2.sezon 6.bölüm ne zaman yayınlanacak? Snowpiercer dizisi hakkında bilmeniz gerekenler

Jennifer Connelly – Melanie Cavill
Daveed Diggs – Andre Layton
Sean Bean – Joseph Wilford
Mickey Sumner – Bess Till
Alison Wright – Ruth Wardell
Iddo Goldberg – Bennett Knox
Lena Hall – Miss Audrey
Sheila Vand – Zarah Ferami
Aaron Glenane – The Last Australian
Kwasi Thomas – Z-Wreck
Mike O’Malley – Sam Roche
Karin Konoval – Dr. Pelton
Miranda Edwards – Lights
Steven Ogg – Pike
Annalise Basso – LJ Folger
Emma Oliver – Winnie
Sam Otto – John Osweiller
Rowan Blanchard – Alexandra Cavill
Susan Park – Jinju Seong

Snowpiercer 2.sezon 6.bölüm ne zaman yayınlanacak? Snowpiercer dizisi hakkında bilmeniz gerekenler

Snowpiercer 2.sezon 6.bölüm ne zaman yayınlanacak?

Dizinin 2.sezon 5.bölümü 1 Mart Pazartesi günü ABD’de yayında olacak. Dizinin bölümü Netflix Türkiye’de ABD yayınında bir gün sonra ekleniyor. Yani dizi 2 Mart’ta Netflix Türkiye’de yayında olacak.

Snowpiercer 2.sezon 7. 8, 9, 10 bölüm ne zaman yayınlanacak?

2.Sezon 6.Bölüm 02 Mart 2021
2.Sezon 7.Bölüm 09 Mart 2021
2.Sezon 8.Bölüm 16 Mart 2021
2.Sezon 9.Bölüm 23 Mart 2021
2.Sezon 10.Bölüm 30 Mart 2021 yayınlanacak.

Snowpiercer 2.sezon 6.bölüm ne zaman yayınlanacak? Snowpiercer dizisi hakkında bilmeniz gerekenler

Snowpiercer  hakkında bilmeniz gerekenler

Snowpiercer, bu yıl düzenlenen Oscar ödül törenlerinde en iyi film ve en iyi yönetmen ödülünü alan Prazit’in yönetmeni Bong Joon Ho’nun 2013 yılında yaptığı aynı isimli filmden uyarlama.

Şubat ayında düzenlenen Oscar Ödülleri’nin 92 yıllık tarihinde ilk defa İngilizce dışındaki bir dilde çekilen bir film en iyi film ödülünü kazanmış; Bong Joon Ho’nun yönettiği, Güney Kore yapımı Parazit filmi en iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi uluslararası film kategorilerinde Oscar’ı kazanmıştı.

Film de 1982’de yayımlanan Fransız çizgi romanı Le Transperceneige’den uyarlanarak çevrilmişti.

Oyuncu Jennifer Connelly, dizi ile ilgili Empire dergisine yaptığı açıklamada, “Yapım sınırlı kaynaklar, sosyal adaletsizlik ve güç ile servetteki hiyerarşilerden bahsediyor. Bugünle ilişkili bazı konuları ele almak için iyi bir platform olduğunu düşünüyorum. Hem de aynı zamanda eğlenceli, o yüzden çok heyecanlı” açıklamasında bulundu.

Snowpiercer 2.sezon 6.bölüm ne zaman yayınlanacak? Snowpiercer dizisi hakkında bilmeniz gerekenler

Snowpiercer yarattığı tartışma

Filmin 2013’te yayımlanan orijinal kadrosunda Chris Evans, Octavia Spencer, Tilda Swinton, John Hurt ve Ed Harris gibi oyuncular vardı.

Snowpiercer filminin ABD’deki dağıtım hakları #metoo (Ben de) hareketiyle hakkındaki cinsel saldırı ve taciz suçlamaları ortaya çıkan ve tecavüzden hüküm giyen yapımcı Harvey Weinstein’ın şirketine aitti.

Harvey Weinstein, Bong’dan filmin 20 dakikasını kesip yeniden yazmasını istemiş; yönetmenin bunu reddetmesi üzerine film ABD’de sadece sekiz salonda vizyona girmişti.

Oscar ödüllü Bong Joon-ho, Snowpiercer’ın başyapımcılarından biridir. Dizinin yaratıcısı Josh Friedman, dizinin sıralanmasından birkaç gün sonra yaratıcı farklılıklar nedeniyle TNT’den çıkarıldı, yerini Graeme Manson’a şovmen rolüne bıraktı. Friedman’ın yazdığı pilotu yöneten Scott Derrickson, daha sonra Manson ile olan anlaşmazlığı nedeniyle bölümü yeniden yazmayı reddetti

Snowpiercer Dizisi Kaç Sezon ve Kaç Bölümden Oluşur?

Dizi 3 sezondan oluşuyor ve her sezon 10 bölümdür.

İlk sezon 17 Mayıs 2020‘de Amerikan televizyon kanalı TNT‘de başladı.

2.sezonu ile 25 Ocak 2021 başlayan dizi 2.sezon öncesi 3.sezon onayını almıştı.

Snowpiercer Dizisi İçin Yapılan Yorumlar

aslında şu anda çok üzgünüm neden biliyomusunuz filmin konusu gerçekten farklı ve sizi merakta bırakıyor hatta tür olarak ilk kez karşılaşıyorsunuz ama gel gelelim giriş iyi gelişme eh işte ama sonuç final tam bir hayal kırıklığı diyebilirim film biterken eeeee diyorsunuz bu kadarmı kötü bir final olur hatta finalde denmez neyse sonuç olarak farklılığı görmek için izleyin ve unutun cinsinden iyi seyirler…

Film sürükleyici bir şekilde ilerliyor ve sade bir şekilde bitiyor ama filmin anlattıkları öyle değil! filmi sadece izlemeyin filmi anlayın

Genel itibarı ile beğenilmiş bi film bende beğendim. İzlenmesi gerekenler arasında olmalı ve izlenmeli…

Film guzeldi. Insanlik icin guzel mesajlar veriyo. Sonunu begenmeyenler olmus. Dunya nin sonu gelmisse gelmistir ve bitmistir,insaoglu ister tren ister gemi her yaparsa yapsin bunun karsisinda duramaz, aslinda film bunu anlatiyo bence. Begendim tavsiye ederim

Film diğer kıyamet sonrası türündeki filmlere göre biraz daha düzenli.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.