Slovenya Başbakanı’ndan Kur’an-ı Kerim’e hakaret içeren retweet

“Komünist Manifesto” kitabının ilk basımının sene dönümünde yapılan paylaşıma yönelik, Slovenya Başbakanı Janez Jansa’nın Kur’an-ı Kerim’e yönelik hakaret içerikli bir paylaşımı retweet etmesi tepkiye neden oldu.
Takip et
Slovenya Başbakanı’ndan Kur’an-ı Kerim’e hakaret içeren retweet
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Slovenya Başbakanı Janez Jansa’nın Kur’an-ı Kerim’e yönelik hakaret içerikli bir paylaşımı retweet etmesi tepkiye neden oldu.

“Komünist Manifesto” kitabının ilk basımının sene dönümünde Twitter’dan yapılan paylaşımda “Kur’an dışında hiçbir kitap daha çok ölüme, acıya, zulme, fakirliğe ve sosyal geriliğe neden olmamıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Sağcı popülist bir siyasetçi olarak tanınan Başbakan Jansa, bu paylaşımı retweet ederek takipçilerine sundu.

Slovenya İslam Birliğinden (Diyanet İşleri) yapılan açıklamada, Jansa’nın bu paylaşımına tepki gösterilirken, “Kutsal kitaba karşı bu şekilde bir hareketi ve Komünist Manifesto ile basitleştirilmiş propaganda mukayesesini en sert biçimde kınıyoruz.” değerlendirmesinde bulunuldu.

Avrupa Birliği (AB) dönem başkanlığı yapan bir ülkenin öbür dinlere, kültürlere ve AB’nin temellerini yaratan değerlere saygı göstermesi gerektiği söylenen açıklamada, kutsal kitapların farklı tarihi bir bağlamda yazılmış olmalarına karşın bütün insanlık için mühim mesajlara sahip oldukları kaydedildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.