Slime, Çocukların Sağlığını Tehdit Ediyor

Okulların açılmasıyla birlikte, denetimlerini sıklaştıran belediyeler ”Slime” adlı oyun hamurunun üretimini yaptığını tespit ettiği ruhsatsız ve kalite belgesi olmayan merdivan altı üretim yerlerine baskın yaptı.

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasının ardından, belediyeler de denetimlerini sıkılaştırdı. Son dönemlerde popüler olan ve çocuklar sıklıkla satın aldığı ”Slime” adı verilen oyun hamurları, çocukların sağlığını tehdit ediyor. Çocukların sürekli el teması kurduğu bu oyuncağın içinde tehlikeli kimyasalların olduğu öğrenildi.

BORAKS ADINDA BİR KİMYASAL VAR

Bu oyun hamurlarının içinde birçok kimyasal madde olmakla birlikte, en tehlikelisinin boraks adında bir kimyasal olduğu ve bunun da ölüme götürebilecek kadar tehlikeli bir kimyasal olduğu açıklandı. Vücutta kaşıntı ve deri dökülmesi ile egzamaya sebep olan bu kimyasal madde, karaciğer ve merkezi sinir sisteminde ciddi hasarlara yol açarak ölümlere sebep olma riski taşıyor.

Birçok merdiven altı işletmenin bu oyuncağı ürettiğinin tespit edilmesinden sonra oyuncağın satışı, gerekli kimyasal testler yapılıp sonuçları belli olana kadar durduruldu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı