Siyasette “Kahvaltı” yakınlaşması… İYİ Parti ile HDP arasında diyalog mesajları

İYİ Parti ile HDP arasındaki “kahvaltı” diyaloğunda yeni bir açıklama geldi. İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, “HDP, PKK’ya karşı devletin yanında yer alırsa, biz demokrasi taleplerine destek verebiliriz” dedi.

HDP’li Selahattin Demirtaş, eşini de alıp İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e kahvaltıya gitmeyi önerdi. Akşener’den “Kan davalınız da olsa içeri alırsınız” yanıtı geldi.

Akşener’in verdiği bu yanıt cezaevindeki Selahattin Demirtaş tarafından da olumlu karşılandı, Demirtaş, “Sorunların ve soruların tartışılmasından, ele alınmasından bir zarar gelmez. Tartışmak her zaman iyidir.” ifadelerini kulladı.

Bu mesajlar “Millet ittifakına HDP açıktan dahil olur mu?” sorusunu gündeme getirirken, İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu’ndan yeni bir açıklama geldi.

Hürriyet gazetesinden Abdülkadir Selvi’ye konuşan Ağıralioğlu, Demirtaş’ın bir özeleştiri yapması gerektiği mesajını verdi. “HDP, PKK’ya karşı devletin yanında yer alırsa, biz demokrasi taleplerine destek verebiliriz” dedi.

Kulislerde “CHP’nin ardından İYİ Parti tabanının da HDP ile ittifaka alıştırılmaya çalışıldığı” yorumlarının dillendirildiği bir dönemde gelen bu açıklama dikkati çekti.

Ancak, Ağıralioğlu, sürece ilkeler bağlamında baktıklarını vurguladı “Yoksa Recep Tayyip Erdoğan gitsin diye bir siyasi cinnet içinde olmayız” ifadelerini kullandı.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı