Süleyman Soylu: “Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu'nu Ayasofya’da Cuma namazına beklerim”

İçişleri Bakanı Soylu'dan Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu'na manidar çağrı: "Kendilerini Ayasofya'ya Cuma namazına beklerim."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Ayasofya çıkışı. Kemal Kılıçdaroğlu ve Canan Kaftancıoğlu'nu Ayasofya'ya Cuma namazına çağırdı. İşte, Soylu'nun o paylaşımına sosyal medyadan gelen yorumlar... Bakan Soylu Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile Ayasofya Müzesi'nin Camii'ye dönüştürülmesinden rahatsız olduklarını düşündüğü siyasilere bir gönderme yaptı. AK Parti iktidarı ile muhalefet arasındaki Ayasofya tartışmaları seçim öncesi vatandaşın gözüne nasıl göründü?

SOYLU'DAN MUHALEFETE "AYASOFYA" ÇAĞRISI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son paylaşımında videonun altına, "Allah nasip ederse önümüzdeki cuma bay bay Kemal ve Canan’ın ofisinin kapısında bir kağıt. [AYASOFYA’YA CUMAYA GİTTİM GELİCEM]" notunu paylaştı. İşte, Soylu'nun tweet'ine gelen bazı yorumlar: "Soyun soylansın Bakanım." "Parmakla sayılacak kadar çocuklar el sallamış." "Nede olsa cuma namazın'ın kazasını her gün 40 Rekat namaz kılıyorlar." "Birinci turda şok oldunuz. İkinci turda yok olacaksınız." "Hayır canım siz gideceksiniz yanlış bilgilendirme." "Kadınların cuma namazı kılmaması dışında bir sorun yok." "Bu nasil bir siyaset dili, çok yazık oluyor ülkemize. Din kişi ile Allah arasında yaşanır, kişi ile ilgilidir. Siyasetin girmemesi gereken bir alandır. Başka türlü gelişemeyiz, Emperyalist güçler ile mücadele edemeyiz." "Kadın cuma namazı mı kılıyor. Güvenlik makalesi okumadığı gibi İslamiyetten de bir haber."
Süleyman Soylu: “Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu'nu Ayasofya’da Cuma namazına beklerim”
Bizi Takip Edin

Bize Katılın