Sinan Oğan: Destek için taleplerim olsaydı, Kılıçdaroğlu hepsini yapmaya hazırdı

2. turda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleme kararı alan Sinan Oğan, Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile pazarlık yaptığı iddialarına cevap verdi. Oğan, “Talebim olsaydı Kılıçdaroğlu tamamını yapmaya hazırdı” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 14 Mayıs'ta gerçekleşen 1. turunda ATA İttifakı'nın adayı olan Sinan Oğan, ikinci tur öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a desteğini açıkladı. Oğan, Kılıçdaroğlu ile de görüştüğünü ve onlardan herhangi bir istekte bulunmadığını belirtti.

MANSUR YAVAŞ: MAKAM TALEBİNİZ OLDU

Bu sözlere seçim paylaşımlarında bulunduğu sosyal medya hesabından cevap veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Hayır Sinan Bey, Sayın Kılıçdaroğlu'ndan makam talebiniz oldu" şeklinde konuştu.

"YAVAŞ ADAY OLSAYDI, BEN OLMAYACAKTIM"

Bugün katıldığı canlı yayında iddialar hakkında konuşan Oğan, "Mansur Yavaş çok değer verdiğim değerli bir dostumdur. Eğer Mansur Yavaş aday olsaydı ben aday olmayacağım demiştim. Eğer bir Türk milliyetçisi aday olmazsa ben aday olacağım dedim. Sinan Oğan destekçileri HDP'nin bir pazarlık partisi olduğunu, temel hedeflerinin Suriye'ye dönük Türkiye'nin operasyonlarını durdurmak olduğunu biliyor. Biz siyasetin merkezine Türk milliyetçilerine oturtmalıyız demiştim. Bazıları ne derse desin biz bu hedeflerimize ulaştık. HDP'nin kıskaca alma planını defettik." şeklinde konuştu.

"MAKAM MEVKİ TALEP ETMEDİM"

Oğan sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Sayın Yavaş aday olmadı, Kılıçdaroğlu adaylığını diretti ve kabul ettirdi. Biz Kılıçdaroğlu'yla oturduğumuzda birçok şey konuşuldu. Sayın Davutoğlu'yla da bir görüşme yaptık. Kılıçdaroğlu'nun daha sonra da birkaç kez görüşme talebi oldu ben ikna olmadım. Sayın Yavaş'ın bir nezaket mesajı oldu ben de teşekkür ederim dedim kendisine. Benim Kılıçdaroğlu'ndan talebim olsaydı Kılıçdaroğlu tamamını yapmaya hazırdı. Makam, mevki talep etmedim. Ben ikna olmadım. Ben büyük bir fedakarlıkta bulundum ülke krize gitmesin diyerek."

Sinan Oğan: Destek için taleplerim olsaydı, Kılıçdaroğlu hepsini yapmaya hazırdı
Bizi Takip Edin

Bize Katılın