Rusya: “Karabağ’da tansiyonun yükselmesinden endişe duyuyoruz”

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’da başlattığı terörle mücadele operasyonuna ilişkin yaptığı açıklamada iki ülke ile iletişim halinde olduklarını, Karabağ’da tansiyonun yükselmesinden endişe duyduklarını ifade etti.

Rusya: “Karabağ’da tansiyonun yükselmesinden endişe duyuyoruz”

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’da ülkenin anayasal bütünlüğünün tesis edilmesi maksadıyla başlattığı terörle mücadele operasyonuna ilişkin Rusya’dan açıklama geldi. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, "Rusya, Karabağ’daki terörle mücadele operasyonu konusunda Azerbaycan ile temas halinde. Azerbaycan’dan bilgi alıyoruz" şeklinde konuştu. Dağlık Karabağ’da tansiyonun yükselmesinden endişe duyduklarını vurgulayan Zaharova, "Her iki tarafı da kan dökmeyi durdurmaya çağırıyoruz. Karabağ’daki vaziyetin diplomatik olarak çözülmesi çağrısında bulunuyoruz" diyerek konuştu.


Dağlık Karabağ’da görev yapan Rus barış kuvveti birlikleri ile alakalı açıklamalarda bulunan Zaharova, "Rus barış kuvveti birlikleri, Dağlık Karabağ’daki görevini sürdürüyor. Barış kuvveti birliklerimizin güvenliğinin taraflarca sağlanacağına inanıyoruz. Rusya Barış Gücü Komutanlığı, Bakü ve Ermenistan temsilcileri ile devamlı temas halinde" şeklinde konuştu.

Rusya: “Karabağ’da tansiyonun yükselmesinden endişe duyuyoruz”
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın