Facebook
Twitter
LinkedIn
YouTube
Instagram
Güncel Haberler
İstanbul
AZ BULUTLU
24°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Haber Siyaset Özgür Özel: "Pandemi sonrası sokak hayvanları sorunu arttı"

Özgür Özel: "Pandemi sonrası sokak hayvanları sorunu arttı"

CHP lideri Özgür Özel, sokak hayvanları sorununa çözüm önerilerini paylaştı. Pandemi sonrası sorunun ciddileştiğini belirten Özel, hayvan hakları fonu kurulması gerektiğini vurguladı.

2 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
Özgür Özel: "Pandemi sonrası sokak hayvanları sorunu arttı"
Okunma Süresi: 2 dk

Bir televizyon programında CHP lideri Özgür Özel, sokak hayvanları sorununa yönelik çözüm önerilerini paylaştı. Özel, pandemi sonrası sokak hayvanları sorununun ciddi boyutlara ulaştığını belirtti. Sorunun sınıfsal bir hal aldığını vurgulayan Özel, çözümünün net olduğunu ifade etti. 2020 yılında Meclis'te kurulan komisyonun yayınladığı raporda hayvan hakları fonu kurulmasının önerildiğini dile getiren Özel, belediyelerin emlak ve çevre vergileri ile kesilen idari para cezalarından fon oluşturularak kısırlaştırma çalışmalarının desteklenmesi gerektiğini belirtti.

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAYA HAZIRIZ

Özel, hayvan hakları savunucularının raporda "uyutma" konusunun bulunmadığını ve tasarruf yapılacak paraların olmadığı durumlarda hayvanların öldürüleceği gerçeğiyle karşı karşıya kalındığını söyledi. Özel, fonun kurulmasının zorunlu olduğunu ve belediyelerin tek başlarına bu sorunla başa çıkamayacaklarını dile getirdi. "Elimizi taşın altına koymaya hazırız" diyen Özel, 1,5 milyon köpeğin itlaf edilmesinin bir kuşakta travmaya yol açacağını ifade etti.

BAŞIBOŞ HAYVAN SORUNUNU YAŞAMAYAN BİLMİYOR

Özel, sokak hayvanları sorununun iki uçlu olduğunu belirterek, hem hayvan hakları savunucularının hem de bu konudan rahatsız olanların haklı olduğunu söyledi. Sokak hayvanlarının sebep olduğu sorunların siyasete alet edilmemesi gerektiğini vurgulayan Özel, sorunun görmezden gelinemeyeceğini ancak katledilmelerine karşı net bir duruş sergilenmesi gerektiğini belirtti. Özel, sorunun çözümü için zamanında harekete geçilmesi gerektiğini ve bu şekilde sorunun kontrol altına alınabileceğini ifade etti.

BU İŞ 1,5-2 YILDA KONTROL ALTINA ALINIR

Özel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Roma gezisinin lobicilik çalışması olduğunu belirterek, bu tür faaliyetlerin İstanbul'un tanıtımı için önemli olduğunu dile getirdi. Özel, gazetecilerin belediye kaynakları ile götürülüp PR çalışması yapılmasının hoş karşılanmayacağını ifade ederken, bu tür faaliyetlerin İstanbul için lobi çalışması olduğunu belirtti. Özel, gazetecilere yapılan davetlerin ayıplı olduğunu ve gazetelerin kendi masraflarını karşılaması gerektiğini belirtti.

ADAY KONUSUNDA ISRAR ETMEYECEĞİM

Özel, muhalefet tabanında yaşanan endişeler üzerine partiyi iktidar yapmayı hedeflediğini ve kişisel bir beklentisinin olmadığını ifade etti. Özel, CHP'de adaylık konusunda ısrar etmeyeceğini belirterek, partinin genel başkanı olmayı ve CHP'nin iktidar olmasını amaçladığını söyledi. Özel, İmamoğlu, Yavaş ya da başka bir ismin değil, partinin hayalini kurduğunu belirtti.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
JPMorgan analistleri: "Ethereum ETF'leri Kasım'dan önce işlem görebilir"

JPMorgan analistleri: "Ethereum ETF'leri Kasım'dan önce işlem görebilir"

Sponsorlu bağlantılar