Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, MYK kesinleşmeden son kez görüşecek

CHP Parti Meclisi toplantısında yeni MYK listesi belirlenecek. Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu, toplantıdan önce 3. kez buluşacak.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, MYK kesinleşmeden son kez görüşecek

CHP'de MYK üyelerinin istifasının ardından, Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu son bir görüşme daha yapacak.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kaybeden CHP'de sular durulmuyor. Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı seçilmedi ve dün de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemin töreni gerçekleşti. Artık yeni meclis şekillenmeye başladı. Bugün de TBMM 'de yeni kabine duyurulacak.

Muhalefet cephesinde ise sular durulmuyor. İddiaya göre; Millet İttifakı'ndan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu CHP'de yeni genel başkan olarak görülmek isteniyor. Kemal Kılıçdaroğlu ise parti içinde her şeyin yolunda olduğunu söyledi.

KILIÇDAROĞLU VE İMAMOĞLU 3. KEZ BİR ARAYA GELECEK

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bugün yapılacak olan CHP Parti Meclisi toplantısına başkanlık edecek. Yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ise Pazar akşamı açıklanacak. CHP'de MYK üyelerinin tamamı istifa etmişti. Yeni üyeler kurulda belli olacak. 

Öte yandan, Ekrem İmamoğlu'nun MYK'de olmasını istemediği birkaç isim var. "Değişim" mesajı veren İmamoğlu, iddiaya göre CHP MYK'sında Seyit Torun, Oğuz Kaan Salıcı ve bir ismi daha istemiyor.

Kemal Kılıçdaroğlu ile MYK kesinleşmeden önce son bir defa daha bir araya gelecek olan İBB Başkanı'nın talebi yerine getirilecek mi? Tüm bu soruların yanıtı bu hafta sonu CHP Parti Meclisi toplantısında verilecek.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, MYK kesinleşmeden son kez görüşecek
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın