Kılıçdaroğlu seçim sonrası merak edilenlere yanıt verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, olağan kurultayın yerel seçimden önce yapılacağını açıkladı. Seçim neticelerini değerlendiren CHP lideri, “Kazanamadık ama ağır bir yenilgi değildi” şeklinde konuştu. Kılıçdaroğlu, değişim çağrısı yapan Ekrem İmamoğlu’na da mesaj verdi. “Niye genel başkan adayı oluyorsun demem ama önce İstanbul” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu seçim sonrası merak edilenlere yanıt verdi

"KURULTAY YEREL SEÇİMDEN ÖNCE OLACAK"

"Toplumda bir talep var. Ne yapmamız lazım? Kurultayımızı toplayacağız. Düşüncem yerel seçimlerden önce bunun olması ve bitmesi." CHP'nin 38. olağan kurultayının yerel seçimden önce yapılacağını bu sözlerle açıkladı.

"İMAMOĞLU'NU HALK İSTANBUL'A SEÇTİ"

MYK'daki değişim sonrası "topyekûn değişim" çağrısı yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun olası CHP Genel Başkanlığı adaylığına yönelik soruyu cevapladı. "Belediye başkanları seçildikleri beldeye hizmet etmek zorundalar, birinci öncelikleri budur. Çünkü halk onları kendilerine hizmet etsin diyerek seçti. Halk sizi seçti İstanbul'a. Siz buraları bırakın başka işlerle uğraşın, olmaz. Arkadaşlarımız genel başkanlığa aday olabilirler. Ben 'Niye genel başkanlığa adaysın?' demem" diyerek konuştu.

"ANKETLER BİZİ YANILTTI" MESAJI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı televizyon programında basın mensuplarının sorularını cevapladı. 14 ve 28 Mayıs seçim neticelerini değerlendirdi. Seçim sürecine yönelik pişmanlığının olmadığını ve yaptıkları her şeyin doğru olduğunu belirtti. "Tabi biz kazanacağımıza inanıyorduk. Yalnızca biz değil, neredeyse tüm anket şirketleri kazanacağımızı söylüyordu. Biz de kazanacağımıza inanıyorduk ama beklediğimiz olmadı. Üzüldük ama gene de ben o akşam konuştum" ifadelerini kullandı.

"KAZANAMADIK AMA AĞIR YENİLGİ DEĞİLDİ"

Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçiminde ağır bir yenilgi almadıklarını savundu. "Ortaya çıkan tabloyu ağır yenilgi olarak görmek kesinlikle ve kesinlikle kabul edeceğim bir şey değil. Kazanamadık bunu gayet iyi biliyorum ama bu bizim umutsuz olmamamızı sağladı. Temel sebebi de şu; 2 puanlık bir fark var" şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu seçim sonrası merak edilenlere yanıt verdi

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın