Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’tan açıklama

Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ile yaptığı basın açıklaması yaptı. İmamoğlu, “Kılıçdaroğlu’nun yüksek çıktığı yerlere düzenli itiraz edildiği için Anadolu Ajansı bunları sisteme dahil etmemektedir. Biz buradayız. Birazdan Millet İttifakı liderleri burada olacak” şeklinde konuştu.

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’tan açıklama

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın sonrasında cumhurbaşkanı yardımcısı adayları İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş kameraların karşısına geçerek açıklama yaptı.

İmamoğlu, şunları ifade etti:

13’üncü cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı ismine sizlere sesleniyoruz. Ne yazık ki her seçimde gördüğümüzü yaşıyoruz. Anadolu Ajansı gündemde. 2019 seçimlerinde Anadolu Ajansı bitkisel yaşama girmiştir. Vatandaşlarımızın itibar etmemelerini temenni ediyoruz. Anadolu Ajansı verileri ve yöneticileri bizim için yok hükmündedir. Devletimizin her görevlisine olan inancımızı belirtirken Anadolu Ajansı’na olmadığı ortadadır. 2015 seçimlerinde Anadolu Ajansı yüzde 65’le sayın Erdoğan’ı önde başlatıyor, yüzde 40’la bitiyor.

Kılıçdaroğlu’nun yüksek çıktığı yerlere düzenli itiraz edildiği için Anadolu Ajansı bunları sisteme dahil etmemektedir. Biz buradayız. Birazdan Millet İttifakı liderleri burada olacak. Birlikte takip edip sizleri bilgilendireceğiz. Kimsenin yüzünün asık olmasına izin vermeyeceğiz. Görevimizin başındayız, şu anki neticeler sizi mutlu edecek düzeydedir.

Mansur Yavaş ise açıklamasında şunları belirtti:

31 Mart seçimlerinde rakibimi yüzde 84’le başlatmışlardı. Kendi işlerine gelen sandıkların neticelerini AA tüm milletimize yayıyor. Güvenilir hiçbir yanları yoktur. Mahcup da olmuyorlar. O zamanki AA gerçekten işlevini yerine getirmiyor.

Elimizdeki verilere göre tam netice vermeyeceğim; yüzde 23,87 net neticelere göre şu anda sayın Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu öndedir. Bize inanın, bize güvenin. Yanlış bilgi verirsek mahcup olan biziz, AA’nın vaziyetine düşmek istemiyoruz.

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’tan açıklama
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın