Destici’den seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklama: Oyumuzu yüzde 100 artırmış durumdayız

BBP Genel Başkanı Destici “Büyük Birlik Partisi olarak en son amblemimizle katıldığımız 2015 Kasım seçimlerine göre oyumuzu yüzde 100 artırmış bulunsak da bu bizim hedefimizin ve beklentilerimizin altında kaldı” şeklinde konuştu.

Destici’den seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklama: Oyumuzu yüzde 100 artırmış durumdayız

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin basın açıklaması yaptı.

Seçim neticelerinin ülke ve millet için hayır getirmesi temennisinde bulunan Destici, teşkilat üyelerine ve kendilerine oy veren vatandaşlara teşekkür etti.

Destici, parti olarak ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini, buna rağmen vatandaşın takdirinin böyle gerçekleştiğini bildirdi.

Seçimlerin sonuçlanmak üzere olduğuna işaret eden Destici, şunları kaydetti:

Seçimin ikinci tura kalma olasılığına de değinen Destici, "Şayet bu şekilde bir netice olursa Büyük Birlik Partisi, bütün kadroları ve kuvvetiyle Cumhurbaşkanı adayımız ve Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında durmaya ve onu desteklemeye devam edecektir." diyerek konuştu.

Sonuçlardaki son vaziyete göre Erdoğan'ın, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ortalama 5 puan önünde olduğunu ifade eden Destici, "İnanıyorum ki ikinci turda aziz milletimizin, değerli seçmenlerimizin desteğiyle yüzde 50'nin çok üstünde bir oyla tekrardan Cumhurbaşkanı seçilecektir." ifadesini kullandı.

Destici’den seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklama: Oyumuzu yüzde 100 artırmış durumdayız
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın