CHP Genel Başkanı Olarak Kulislerde Ekrem İmamoğlu'nun Adı Geçiyor

Cumhurbaşkanı seçildi, CHP'de dengeler değişmeye mi başladı? Kılıçdaroğlu'nun yerine İmamoğlu mu yeni başkan olacak?

CHP Genel Başkanı Olarak Kulislerde Ekrem İmamoğlu'nun Adı Geçiyor

Cumhurbaşkanlığı seçimi bitti, sırada yeni planlamalar var. CHP'de kurultay tartışması gündem oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu görevini devredecek mi? Partide birçok ismin Ekrem İmamoğlu'na destek verdiği bilgisi sızdı. İşte detaylar...

Tahmin edildiği gibi Cumhurbaşkanı seçimleri sonrası muhalefet cephesinde yeni kurultay tartışmaları da başladı. CHP adeta ikiye bölündü. Pek çok kişinin aklında, Erdoğan'a kaybeden Kılıçdaroğlu'nun istifa edip etmeyeceği sorusu yer alıyor. 

Gelecek yıl mart ayında yapılacak olan yerel seçim öncesinde CHP Genel Merkez, kurultayı bırakmayı hedefliyor.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlıkta devam etmesini isteyen kurultay üyelerine karşın, partinin bir bölümü değişim istiyor. Kulislerde dolaşan bilgilere göre, CHP Genel Başkanı olarak 40 il vekili Ekrem İmamoğlu'nu görmek istiyor.

CHP'de Milletvekili listelerinde kendine yer bulamayanlar ve 40 il başkanı, yeni Genel Başkan olarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu destekliyor. İmamoğlu'nun siyasi yasaklı olma ihtimali de devam ediyor. Cezası onanırsa bu senaryo gerçekleşemeyebilir. CHP içerisinde değişim vurgusu yapan İBB Başkanı İmamoğlu, şu an Kılıçdaroğlu'nun karşısındaki tek potansiyel rakip.

CHP Genel Başkanı Olarak Kulislerde Ekrem İmamoğlu'nun Adı Geçiyor
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın