Canan Kaftancıoğlu hakkında mütalaa açıklandı

İstanbul’da bir toplantıdaki konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözleri sebebiyle 4 sene 8 aya kadar hapsi istenen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun mütalaada beraati talep edildi.

Canan Kaftancıoğlu hakkında mütalaa açıklandı

Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Canan Kaftancıoğlu'nun avukatı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı katıldı. Kaftancıoğlu'nun avukatı söz alarak, “Müvekkilimiz seçim çalışmaları sebebiyle duruşmaya katılamamıştır. Bu duruşma karar verilmeyecek olursa mazeretli sayılmasını talep ederiz. Bir sonraki duruşmada kendisini hazır edeceğiz" şeklinde konuştu.

Cumhuriyet savcısı, duruşmada asıl hakkındaki mütalaasını açıkladı. Bir toplantıda Canan Kaftancıoğlu'nun yapmış olduğu konuşmadaki söyleminin, Türk Dil Kurumu'nca kelime manası olarak "Tüm siyasi yetkileri kendinde toplamış bulunan kimse" biçiminde tanımlandığını söyledi. Emsal Yargıtay kararlarının da olduğunu söyleyen savcı, Kaftancıoğlu'nun beraatini istedi.

Şikayetlerinin devam ettiğini mütalaaya katılmadıklarını söyleyen Erdoğan'ın avukatı savunma yapmak için süre talep etti.

Mahkeme, Kaftancıoğlu'nun mazeretini kabul ederek hazır bulunduğunda savunmasının alınmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Kaynak: DHA

Canan Kaftancıoğlu hakkında mütalaa açıklandı

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın