adplus-dvertising

Siyaset yeni haftaya hızlı başladı! Kabine toplanıyor, CHP’de kurultay tartışması…

Siyasetin gündemi yeni haftaya yoğun başlıyor. Çarşamba günü kabine toplantısı olacak. Gündemde ekonomi, salgın ve terörle mücadele var. CHP’de MYK toplantısı yapacak, kurultayın ertelenmesi kararı ve ekonomi mühim başlıklardan…
Takip et
Siyaset yeni haftaya hızlı başladı! Kabine toplanıyor, CHP’de kurultay tartışması…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

GÜNDEMDE EKONOMİ, SALGIN VE TERÖRLE MÜCADELE OLACAK

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Gündemde ekonomi, salgın ve terörle mücadele olacak. Kabine bu hafta Erdoğan’ın Arnavutluk seyahati sebebiyle hafta başında değil, çarşamba günü toplanacak. Döviz kurları ile fiyatlardaki dalgalanmayla mücadele kabinenin ana gündemi olacak. Esnafa verilecek destekler, fahiş fiyatlarla mücadele denetimleri ve atılabilecek ek adımlar toplantıda masaya yatırılacak.

Siyaset yeni haftaya hızlı başladı! Kabine toplanıyor, CHP’de kurultay tartışması…

YENİ TEDBİRLER GELECEK Mİ?

Koronavirüsün Omicron türü ile vaka sayıları 70 binlere yaklaştı. Vaka sayılarının geriletilmesi için atılabilecek adımlar kabinenin gündeminde olacak. Toplu etkinliklerde, yolculuklarda aşısızlara PCR testi zorunluluğunun kaldırılmasının sebepleri ve neticeleri da kabine toplantısında ele alınacak.

TÜRKİYE-ERMENİSTAN İLİŞKİLERİ

Türkiye ile Ermenistan arasında normalleşme için ilk temas gerçekleşti. Özel temsilcilerin ilk toplantısının yansımaları kabine toplantısında ele alınacak.

CHP KURULTAYI ERTELENDİ

Hükümetin gündemi, muhalefetin de yakın takibinde. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısının sonrasında partisinin MYK toplantısına başkanlık edecek. Parti Meclisi toplantısında 2022 Temmuz’unda yapılması beklenen kurultay, seçim gerekçesiyle 1 sene ertelenmişti. O karar MYK’da da ele alınacak. Toplantıda seçime yönelik saha çalışmaları da değerlendirilecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.