Siyanürden Zehirlenen Apartman Sakinlerinin İsyanı!

Kahramanmaraş’ta yaşayan apartman sakinleri yaşadıklara yere yakın kuyumcudan şikayetçi oldular. Bulundukları yerin alt katındaki kuyumcunun kullandığı siyanürden hasta olduğunu söyleyen aile fertleri olayı savcılığa taşıdı.

Kahramanmaraş’ta bir apartmanın alt katında bulunan kuyumcunun kullandığı siyanür çevredekilere zarar veriyor. Apartman sakinlerinin sürekli hasta olması ile rahatsız olan sakinler yetkililerin duruma el atmasını istiyor. Kuyumcunun kullandığı siyanürden apartmanın havalandırma borusunun zarar gördüğü gözlemlenirken apartman sakinlerinin hastalıkları da dikkat çekiyor.  Aparman sakinlerinden Yasemin Erdemli 5 aylık bebeğinin doğduğu günden beri hasta olduğunu söyleyerek bu duruma son verilmesi gerektiğini ifade etti.

Apartmandaki herkesin hasta olduğunu dile getiren Erdemli, yaşlıların ve çocukların bu durumdan çok etkilendiğini bu olaydan dolayı sürekli hastanede olduklarını söyledi. Erdemli ile aynı görüşte olan apartman sakinleri binadaki siyanürden dolayı nefes alamadıklarını, balkona çıkamadıklarını ifade ettiler. Apartman yöneticisi Fikri Yanar bu durumun son bulması için  kuyumcu sahipleri ile görüştüğünü ve sonuç alamadığını dile getirdi.

SİYANÜRDEN BİSİKLET ÇÜRÜDÜ

Apartmanın en üst katında oturan bir diğer apartman sakini Neşe Çardaklı, borunun bitiş yerinin balkonuna denk geldiği için evinde camları açamadıklarını ifade etti. Yaz gününde bu olaydan dolayı balkona çıkamadıklarını dile getiren Çardakçı, balkonda bulunan bisikletin siyanürden çürüdüğünü de sözlerine ekledi. Apartmanda yaşlı genç herkes her gün hastanede diye konuşan Çardakçı, yetkililerin en kısa sürede bu duruma dur demesi gerektiğini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı