Siyam İkizleri, ÖSYM’yi Kara Kara Düşündürüyor

15 Haziran’daki sınava farklı soru kitapçıkları ile giren siyam ikizleri, farklı üniversiteleri kazanırsa ne olacak? ÖSYM, konuyla ilgili şimdiden kara kara düşünmeye başladı.

2001 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya gelen siyam ikizleri, aradan geçen 18 yılda en büyük problemi eğitim öğretim hayatında yaşadı. Özellikle sınav dönemlerinde öğretmenleri tarafından hazırlanan farklı sorularla sınava giren Ayşe ve Sema, şimdilerde ÖSYM’yi de kara kara düşündürmeye başladı.

Milyonlarca gencimiz gibi 15 Haziran’da üniversite sınavına giren Ayşe ve Sema isimli siyam ikizlerine, diğer adayların aksine farklı soru kitapçıkları takdim edilmişti. Sınav engelini bu şekilde aşan ÖSYM, şimdi de ikizlerin farklı üniversiteleri kazanması durumunda nasıl bir yol izleneceğini düşünmeye başladı. Uzmanlar, siyam ikizlerinin aynı üniversitede okumaları gerektiği konusunda hem fikir. Ancak ÖSYM Başkanı, Ayşe ve Sema kardeşlerin yasal olarak farklı bünyeye sahip iki birey olması nedeniyle bunun mümkün olmayacağını savunuyor. Sorunun çözümü adına MHP’li Sefer Aycan da büyük çaba sarf ediyor.

SÜRPRİZ BİR DAVET GELDİ

Tartışmalar devam ederken üniversite hayalini gerçekleştirmek isteyen Ayşe ve Sema kardeşlere Trabzon Üniversitesi’nden sürpriz bir davet geldi. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan rektör Emin Aşıkkutlu, siyam ikizlerini üniversitelerinde ağırlamaktan onur duyacaklarını belirtti. Türkiye’nin gündemine oturan siyam ikizlerinin bu davete ne yanıt vereceği ise merak konusu oldu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı