Sivas’ta Lise Öğrencileri Tarihi Mekanlarda Ders İşliyor

Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından uygulanan 'Okulum Sivas' ve 'Duvarsız Okul' projeleri kapsamında öğrenciler tarihi mekanlarda ders işliyor.

Sivas’ın Zara ilçesinde bulunan Çok Programlı Anadolu Lisesi, uyguladıkları proje ile adından söz ettirdi. Öğrenciler, ‘Okulum Sivas’ ve ‘Duvarsız Okul’ projeleri kapsamında Tarih, Coğrafya ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi gibi dersleri tarihi mekanlarda işliyor.

Öğrenciler bu projeleri, derslerindeki başarıyı ve motivasyonu arttırmak, dersleri daha öğrenebilir hale getirmek amacı ile başlattıklarını belirtti. Bu proje sayesinde öğrenciler, hem tarihi mekanları geziyor hem de derslerine devam ediyor.

Zara Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü olan Ahmet Hoplamaz, projeleri hakkında bilgi verdi ve “Okulum Sivas ve Duvarsız Okul projeleri kapsamında öğrencilerimizi Sivas’a getirdik ve buradaki tarihi mekanlarda tarih, coğrafya, din kültürü gibi derslerimizi işliyoruz. Buruciye Medresesi’nin eyvan kısmında tarih dersini işledik. Öğrencilerin görsel materyaller ile birlikte eğitiminin gerçekleşmesi sürecinde daha kalıcı kazanımlar edineceklerini umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Okul öğrencilerinden Gizem Önal da yaptığı açıklamada, “Buruciye Medresesi’nde tarih ve din kültürü derslerimizi işledik. Bu projenin çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Hem görerek hem de öğrenerek geziyoruz.” dedi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı