adplus-dvertising

Şişli’de banka tuvaletinde gizli kamera bulundu! Kadın çalışanları kayıt etmiş…

Şişli’de bulunan bir bankada yaşananlar şoke etti. Binanın 1’inci ve 4’üncü katındaki kadınlar tuvaletinde gizli kamera yerleştirildiği gün yüzüne çıktı. Gelen bilgilere göre iğrenç düzenek sayesinde kadın çalışanlar aylarca kayıt altına alındı. Bankanın temizlik görevlisi tarafından çöp kutusunda bulunduğu tespit edilen kameranın, firmada teknoloji direktörü olarak çalışan İsmail E. tarafından yurt dışından satın alındığı tespit edildi. Öte yandan şüpheli hakkında hapis istemiyle dava da açıldı…
Takip et
Şişli’de banka tuvaletinde gizli kamera bulundu! Kadın çalışanları kayıt etmiş…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Merkezi İstanbul Şişli’de bulunan meşhur bankada yaşananlar mide bulandırdı. Kadın çalışanların, birinci ve dördüncü kattaki tuvalete koyulan gizli kameralar ile aylarca görüntülendiği anlaşıldı. Mikro gizli kamera temizlik görevlisi tarafından bulunurken, satın aldığı iddia edilen kişi de belirlendi. İşte mide bulandıran olayın ayrıntıları…

TEMİZLİK GÖREVLİSİ FARK ETTİ

Geçtiğimiz sene, İstanbul Şişli’deki bir bankanın kadınlar tuvaletinde bir çalışan, kadınlar tuvaletini kullanmak istediği sırada tuvalette çöp kutusu poşetinin altına gizlenmiş gizli kamera olduğunu fark etti. Kamerayı fark eden kadın, vaziyeti yetkililere bildirdi. Çöp kutusu üstünde ele geçirilen yabancı marka mikro kameraya araştırılmak üzere bina yönetimi tarafından el konuldu.

Şişli’de banka tuvaletinde gizli kamera bulundu! Kadın çalışanları kayıt etmiş…

YAPILAN ALIŞVERİŞLER İNCELENDİ

Kadınlar tuvaletinde bulunan kameranın meşhur bir yurt dışı alışveriş sitesinden alındığı tespit edilince, çalışanların internet sitesinden yapılan alışverişler incelendi. Sabah’ın haberine göre, bilgi teknolojileri direktörü olarak çalışan İsmail E.’nin söz konusu siteden kamera tutarıyla aynı miktarda harcama yaptığı tespit edildi. Müfettişlerce ifadesine başvurulan çalışan, ürünlerin güvenlik kamerası ve şarj cihazı olduğunu şifahen beyan etse de farklı bir kamera olduğunu öne sürdü. Vaziyet, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına ihbar edildi.

Şişli’de banka tuvaletinde gizli kamera bulundu! Kadın çalışanları kayıt etmiş…

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

İhbar sonrası savcılık, İsmail E.’nin internet sitesinden gerçekleştirdiği 30 dolarlık harcamanın, Mecidiyeköy hizmet binası tuvaletinde bulunan kameranın birebir aynısı olan mikro gizli kamera olduğunu tespit etti. Bunun üstüne çalışanın ikameti, iş yeri ve aracında aramalar yapıldı. Savcılıkça ifadesi alınan E., söz konusu yurt dışı alışveriş sitesinden bir çok kere alışveriş yaptığını, bir kısmını evinde kullandığı bir kısmını ise internetten sattığını ifade etti. Hakkındaki iddiaları kabul etmeyen İsmail E., kadınlar tuvaletine kamera koymadığını beyan etti.

HAPSİ İSTENİYOR

Savcılık, yürütülen soruşturma sonunda, İsmail E. hakkında, ‘ Kişisel Verilerin Kaydedilmesi, Özel Yaşamın Gizliliğini İhlal Etmek’ suçundan dava açıldı. Zanlının 2 sene 6 aydan 10 sene 6 aya kadar hapsi talep edildi.

ÇÖP KOVALARINA GİZLENMİŞ

Hazırlanan iddianamede, müstehcen fotoğrafları ele geçirilen 11 kadın ve banka müşteki olarak yer aldı. İddianamede, binanın 1. ve 4. katında bulunan kadınlar tuvaletlerinde yapılan kontroller sırasında çöp kovalarında daha önce gizli kamera yerleştirildiğine dair sticker izlerinin olduğu belirlendiği anlatıldı.

Gene iddianamede, kadın çalışanlarının görüntülerinin alındığı ve çalışanın ortalama bir senelik süre içerisinde defalarca çalışmakta olduğu iş yerinde bulunan kadınlar tuvaletine gizli kamera yerleştirip görüntü almak suretiyle özel yaşamın gizliliğini ihlal suçunu ve kişisel verilerin kaydedilmesi suçunu işlediği kaydedildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.