Şırnaklı Avukat Bitcoinle Futbol Takımı Satın Aldı!

Birleşmiş Milletler (BM) projesi için Uganda Cumhuriyeti'ne giden Av. Mehmet İhsan Kalkan, burada yaptığı görüşmeler sonucu bir futbol takımı satın aldı. İlginç olan takım için ödediği parayı kripto parayla verdi.
Takip et
Şırnaklı Avukat Bitcoinle Futbol Takımı Satın Aldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Birleşmiş Milletler’in bir projesi için 2 yıl önce Uganda’ya gittiğini ve 1 aylık süreçte ülkenin çeşitli kentlerinde kaldığını dile getiren Av. Mehmet İhsan Kalkan, “Hafta sonları maçlara gidiyordum fırsat buldukça. Orada da çok yetenekli genç futbolcuların olduğunu gördüm. Aklıma sokmuştum buradan bir takım alacağımı. Ondan sonraki süreçte kulüple diyaloğa geçtim. Bu gençleri dünya futboluna kazandırmak adına hem de ülkeler arasındaki diyaloğa ve işbirliğine de katkıda bulunmak adına böyle bir karar aldım” dedi.

Mateete Football Clup’ı yeni satın aldığını ve şu an ekibinde Türk yönetici de Türk antrenör de olmadığını dile getiren Mehmet İhsan Kalkan takımın parasını bitcoinle ödediğini açıklayınca dikkatleri üzerine topladı.

DAHA ÖNCE DE KORONAVİRÜS İÇİN ÇİN’E DAVA AÇMIŞTI

Şırnaklı avukat Mehmet İhsan Kalkan koronavirüse karşı başından beri gerekli tedbirleri almayarak bilgileri gizleyip ve dünya kamuoyunu yanıltması iddiasıyla Çin’e açtığı davayı Hollanda’nın Lahey kentinde bulunan Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne taşıdı.

Dava süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kalkan, Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsün binlerce kişinin ölümüne neden olduğunu milyonlarca kişiye de bulaştığını söyledi. Ülke ekonomilerinin büyük bir krizle karşı karşıya kaldığını aktaran Kalkan, “İşsizlik sorunu küresel bir sorun haline gelmiştir. ” dedi.

Çin Halk Cumhuriyeti ve Başkanı hakkında, Myanmar davası örneğinde görüldüğü gibi, insanlığa karşı işlenen suçlar kapsamında yargılanmalarının önünde hiçbir yasal engel bulunmadığını vurgulayan Kalkan, “Çin Halk Cumhuriyeti başkanı ve ilgili yetkililer hakkında, virüse karşı başından beri gerekli tedbirleri almayarak bilgileri gizleyerek ve dünya kamuoyunu yanıltarak, virüsün ülke dışına yayılmasına neden olduğu, dolayısıyla suçun işlendiği yer itibariyle dünyanın birçok ülkesi olduğu, bu nedenle insanlığa işlenen suçlar kapsamında gereğinin yapılması noktasında bu davayı açmış bulunmaktayım” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.