Şırnak’ı ayağa kaldıran iğrenç iddia! Valilikten ve barodan açıklama

Şırnak’ta bir uzman çavuşun 13 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. Vatandaşlar bu iddianın ardından sokağa döküldü. Valilik şüphelinin gözaltına alındığı ardında Şırnak Barosu da şahsın tutuklandığını bildirdi.
Takip et
Şırnak’ı ayağa kaldıran iğrenç iddia! Valilikten ve barodan açıklama
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şırnak kent merkezinde akşam satlerinde bir uzman çavuşun 13 yaşındaki kız çocuğuna cinsel saldırıda bulunduğu iddia edildi.

VATANDAŞLAR KENT MERKEZİNDE TOPLANDI

Sosyal medyada, çocuğa yönelik cinsel saldırıya tepki yağarken, vatandaşlar Şırnak merkeze akın etti. Sosyal medyada paylaşılan protesto videolarında birçok vatandaşın kent merkezinde toplandı ve “Çocuğa uzanan eller kırılsın, hak hukuk adalet” diye slogan attı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada 13 yaşındaki çocuğa cinsel saldırıyla suçlanan kamu görevlisinin aşırı alkollü olduğu vurgulandı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“15.07.2020 günü saat 01.00 sıralarında 155 İhbar hattına gelen çağrıda İlimiz Merkez Yeni Mahallede, vatandaşları rahatsız edecek hal ve hareketlerde bulunan bir şahsın çevrede bulunan vatandaşlar tarafından darp edildiği ihbarı üzerine olay yerine Emniyet ekipleri intikal etmiş, olay mahallinde A.A isimli kamu görevlisinin aşırı derecede alkollü olduğu, çevreyi rahatsız edecek şekilde uygunsuz tavır ve hareketler sergilediği tespit edilmiş ve adı geçen şahıs gözaltına alınmıştır.

Konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gerekli adli tahkikat başlatılmış, ayrıca hakkında idari tahkikat başlatılan bahse konu şahıs, adli ve idari soruşturmaların selameti açısından görevinden uzaklaştırılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Şırnak’ı ayağa kaldıran iğrenç iddia! Valilikten ve barodan açıklama

ŞIRNAK BAROSU: TUTUKLANDI

Şırnak Barosu ise süreci titizlikle takip ettiklerini ve hukuki çerçevede gereken adımların atıldığını bildirdi. Baro, ilerleyen saatlerde sosyal medyadan küçük çocuğa cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen şahsın tutuklanıp cezaevine gönderildiğini duyurdu.

Şırnak’ı ayağa kaldıran iğrenç iddia! Valilikten ve barodan açıklama

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.