Şirketler e-Devlet ile araçlarının cezalarını takip edebilecek

Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı açıklama ile tüzel kişiler için araç plakasına yazılan ceza sorgulama hizmetini aktif etti. e-Devlet üzerinden sisteme giriş yapacak şirketler tek bir tık ile hangi aracına ne kadar ceza yazıldığını görebilecek.


Şirketler e-Devlet ile araçlarının cezalarını takip edebilecek

E-Devlet neredeyse her ay yeni bir hizmet haberi ile karşımıza çıkıyor. Daha öncesinde soy ağacı sorgulama ve miras sorgulama gibi hizmetler ile Türkiye’yi kitleyen hizmetlere imza atan e-Devlet, yeni bir hizmet ile yine gündem konusu oldu. Yeni güncelleme bireysel kullanıcılar için değil, kurumsal kullanıcılar için devreye alındı. Açıklanan yeni hizmet haberine göre şirket araçlarının cezaları artık e-Devlet üzerinden sergilenecek. Ceza takibi yapmakta zorlanan şirketler yeni açıklanan hizmet ile rahata kavuşacaklar.

EGM TÜZEL KİŞİ AÇIKLAMASINI YAPTI

e-Devlet üzerinden şirketlerin, yani tüzel kişilerin sorgulama yapacağını Emniyet Genel Müdürlüğü(EGM) açıkladı. Tüzel kişilere kayıtlı araçların hepsinin cezalarını takip etmek artık bir tık kadar kolay olacak. EGM açıklamasına göre tüzel kişi üzerine kayıtlı araçların ceza sorgulamaları saniyeler içerisinde yapılacak. Araç cezalarının online olarak ödeneceği yada ödenmeyeceği ile alakalı henüz bir açıklama yapılmadı. Emniyet Genel Müdürlüğü web sitesinden detaylı bilgi alınabiliyor.

CEZAYA İLİŞKİN HER TÜRLÜ BİLGİ PAYLAŞILACAK

Şirketler sorgulama yapmak istediklerinde e-Devlet’e giriş yapacaklar. Emniyet Genel Müdürlüğü hizmetleri altında yer alan ‘araç plakasına yazan cezayı sorgulama’ hizmetini seçecekler. Tüzel kişiler için sorgulama ekranına geldikten sonra kendilerine ait araçları görebilecekler. Araca ait ceza var ise cezanın kesildiği tarih, yer, neden kesildiği ve hangi maddeye göre ceza uygulandığı tüzel kişiler ile paylaşılacak.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

AK Parti köprü cezalarının affı teklifini TBMM’ye sundu

AK Parti köprü cezalarının affı teklifini TBMM’ye sundu

Ak Parti, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü kullandığı için ceza yiyen ticari araçların cezalarının affını içeren teklifi TBMM'ye sundu. Kamu personeli ataması, hurda araç teşviki ve 18 adet daha madde içeren teklif paketi TBMM'nin onayına sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.