Şirin Ünal, Nadira Kadirova’nın İntiharı Hakkında Konuştu

AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, evinde intihar eden Nadira Kadirova olayı ile ilgili TBMM’de açıklama yaptı.

AK Partili Şirin Ünal, evinde ölü bulunan yardımcısı Nadira Kadirova’nın ölümünün sonrasındaki ilk açıklamasında 2-3 aydır Kadirova’nın psikolojik sorunları olduğunu düşündüğünü ve bu nedenle ikinci bir yardımcı işe aldıklarını ifade etti ve “Onu gönderemeden kendisini gönderdi, Allah rahmet eylesin” dedi.

Kadirova, Ünal’ın silahından çıkan iki kurşunla hayatını kaybetmiş,ölmeden önce bir arkadaşına Ünal’ın kendisine cinsel tacizde bulunduğunu ve bu nedenle ölmek istediğini anlatmıştı. Kadirova’nın abisi kardeşinin ölümünün intihar olmadığını düşündüğünü ifade etmiş, BirGün gazetesine yolladığı videoda davanın kapanmamasını talep etmişti.

Ünal’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Olayın 5’inci dakikasında polisimiz, ambulansımız ve itfaiyemiz geldi. Biz, onlar gelene dek beş dakika içinde, küçük kızımla birlikte kendisini kilitleyip intihar ettiği odanın kapısını kırmaya uğraştık -omzum halen ağrıyor- fakat başarılı olamadık maalesef. 3-4 polisimiz oda kapısına yüklenip kapıyı açtılar, hemen sedyeye koyup hastaneye sevk ettiler. Yarım saat ardından Ankara Emniyet Müdürümüz yanımızdaydı, birkaç dakika ardından da nöbetçi savcımız geldi. Ben her ikisine de, ne gerekiyorsa, elimden gelen bütün kolaylığı göstereceğimi ifade ettim. Bu sebeple bütün aile üyelerimiz, yatalak olan eşim bile, ikinci çalışan kızcağız dâhil o gece, gece yarısına dek polislerimize ifadelerimizi verdik. Savcımıza on beş dakika süreyle olayı baştan sona, size anlattığım gibi anlattım. Ondan sonra, savcımız hastaneye gitti hastanedeki işlemleri takip etmek için. Yani ondan sonraki tüm işlemler emniyetin ve savcılığın talimatları çerçevesinde devam etti. Hatta o gece ben milletvekili dokunulmazlığını bir kenara bırakarak bu ‘swap’ işlemleri denen -ben de bu sözcüğü yeni öğrendim, iki hafta önce- parmak izleri falan filan, işte, barut izi var mı falan, bunların hepsini verdim.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı