Şirin Payzın’ın Kurban Paylaşımı Büyük Tepki Çekti

Sosyal medya hesabından ibadet için kesilen kurbanlıklarla ilgili "Hayvan kesmek yerine parayı ihtiyacı olan çocukların eğitimine harcamak gibi büyük bir sevap var mı?" şeklinde bir paylaşıma imza atan Şirin Payzın, eleştiri oklarını üzerine çekti.

Her bayramda yaşanan tartışmaların bu sene fitilini Şirin Payzın Ateşledi. Sosyal medya hesabından kaçan bir boğanın görsellerini paylaşan Pazyın, “Aferin boğa… Hayvan kesmek yerine parayı ihtiyacı olan çocukların eğitimine harcamak gibi büyük bir sevap var mı?” ifadelerini kullandı.

KEBAPÇIDA ÇEKİLEN FOTOĞRAFINI PAYLAŞTILAR

Kısa sürede sosyal medyada gündem olan paylaşım nedeniyle Şirin Payzın, bazı takipçileri tarafından ağır bir dille eleştirildi. 1,2 milyon takipçisi olan Payzın’ın paylaşımı kısa sürede 5 bine yakın yorum aldı. Bazı takipçileri kurban kesimini eleştiren Payzın’ın kabapçıda çekilen fotoğrafını paylaşarak göndermede bulundu.

İşte gelen yorumlardan bazıları; 

  • Fakir fukaranın kursağından geçen ete de mi göz diktiniz? Asıl sizler, kimseye bir faydası dokunmayan heykel ve büstlere verdiğiniz parayı ihtiyaç sahibi çocukların eğitimine harcayın. Insan biraz utanır.
  • Kefaret günü diye Yahudiler tavuklara işkence ederken, yıbaşında Hristiyanlar domuz ve hindileri keserken, Japonlar kaplumbağaları kaynar suya atıp çorbasını yaparken sesiniz çıkmaz ama ALLAH Rızası için kesilip dağıtılan Kurbana laf edersiniz.
  • Dünyanın hiçbir yerinde Türkiye’deki kadar İslam düşmanı yok..
  • Bir yılda kesilen hayvan sayısı bayramda kesilenin onlarca katı buna rağmen nedir bu kurban alerjisi.
  • Tabi tabi kebapçı Eyüp’te yediğin etler de ağaçta yetişiyor değil mi?

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı