adplus-dvertising

Sinop’ta heyelan: 2 ev ve 1 samanlıkta zarar oluştu

Sinop’un Türkeli ilçesinde yaşanan heyelan sebebiyle 2 ev ve 1 samanlık zarar gördü, ilçe su şebekesini besleyen ana isale hattı koptu, eski grup yolunun bir bölümü göçtü.
Takip et
Sinop’ta heyelan: 2 ev ve 1 samanlıkta zarar oluştu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İlçeye bağlı Hamamlı Köyü Çayırlar Mahallesi eski Yeşiloba grup yolu üstünde yaşanan heyelan sebebiyle 1 samanlık yıkılırken, Muhammet Özcan ve Haşim Özcan’a ait evlerde hasar oluştu. Eski Yeşiloba Köyü grup yolu üstünde bulunan Madan Gönü yol ayrımı yakınındaki ilçe şebekesini besleyen ana ishale hattında ise kopma meydana geldi.

Sinop’ta heyelan: 2 ev ve 1 samanlıkta zarar oluştu

Kopma sebebiyle bazı bölgelerde su kesintileri meydana geldi. Türkeli Belediyesi, isale hattında meydana gelen problemin çözümü için harekete geçerek, gün içerisinde suyun tekrar verileceğini duyurdu.

Heyalanın sonrasında İlçe Özel İdaresi Müdürü Cengiz Özcanve Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Aslan olay yerine gelerek araştırmada bulundular.

Sinop’ta heyelan: 2 ev ve 1 samanlıkta zarar oluştu

Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Aslan yaptığı açıklamada, “Türkeli ana şebekemizden isale hattımızda Hamamlı köyü Çayırlar Mahallesi’nde bir patlak yaşandı. Aynı zamanda Çayırlar Mahallemizde iki tane kullanılmayan ağaç evde de hasar oluştu. Ekip arkadaşlarımız lüzumlu çalışmalara başladılar. Şu anda birlikte olay mahallindeyiz. Şu an ilçemizde ana hattımızda yaşanan arızadan dolayı su veremiyoruz. Ama hızlı biçimde çalışıp ilçemizin öncelikli su ihtiyacını karşılamak için lüzumlu çalışmaları sürdürüyoruz. Heyelandan dolayı yolda da hasar yaşandı. Az önce İlçe Özel İdaresi Müdürü Cengiz Özcan ile beraberdik. Kendileri de Özel İdare bünyesinde burada kısa zaman içinde çalışma başlatacaklar. Yolumuzu da inşallah açık hale getireceğiz. Vatandaşlarımıza ait evlerde yaşanan zararların karşılanması ismine da mühendis arkadaşlarımız araştırmalarını sürdürüyorlar” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.