Sinop Yaz Turizminde Heyecanlı!

4 Temmuz 2019, 09:39 tarihinde eklendi
Geriye kalan yaz aylarında beklentisini turizme çeviren Sinop, özellikle denizlerine olan ilginin artmasını bekliyor.
Sinop Yaz Turizminde Heyecanlı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sinop daha önce Türkiye’nin en mutlu kenti seçilmişti. Bu seçim TÜİK verilerine göre yapılmıştı. Mutlu kent, yaz aylarının kalan sürecinde sahillerine turist akını bekliyor.

Hem tarihsel hem de kültürel güzelliklerinin yanında, doğasıyla da göz dolduran Sinop’lu turizmciler, sahillerde yaşanan durgunluğun havaların iyice ısınmasıyla düzeleceğini bekliyor. Sinop Turizm Derneği Başkanı Ahmet Çobanoğlu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Şehrin turizm gelirlerinin önceki senelere göre azaldığını anlatırken, kalan son 2 ayda umutlarını diri tuttuklarını belirtti.

MUTLULUĞA ORTAK OLUN

Şehrin 3 tarafının da sahillerle donatılmış olduğuna değinen Çobanoğlu, turizmden daha büyük beklentileri olduğuna değindi. Havaların ısınmasıyla turizmin canlanacağına inandıklarını belirten Çobanoğlu, denizlerinin temiz olduğunu ve bunun değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Sinop daha önce Türkiye’nin en mutlu şehri seçilmişti. Bu kapsamda Sinop Turizm Derneği, “Mutluluğa ortak olun” kampanyası başlattı. Konuyla ilgili konuşan başkan, Sinop’un bu şekilde bir kampanyaya ihtiyacı olduğunu söylerken, bu kampanyayı tüm Türkiye’de duyuracaklarının altını çizdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.