adplus-dvertising

Sınırda Yunan zulmü: Göçmenleri ölüme ittiler

Yunanistan güvenlik kuvvetleri tarafından 100’e yakın göçmen ayakkabıları, elbiseleri ve kıymetli eşyaları alınarak yalın ayak Kapıkule Sınır Kapısı yakınlarına gönderildi.
Takip et
Sınırda Yunan zulmü: Göçmenleri ölüme ittiler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edirne Kapıkule Sınır Kapısı’nda ortalama 100’e yakın Suriye ve Afganistan uyruklu göçmen donmak üzereyken bulundu. Yunanistan üstünden Avrupa’ya geçmek isteyen göçmenler, bir defa daha Yunan kuvvetlerinin zulmüne uğradı. Yunanistan birlikleri tarafından kıymetli eşyaları alınan göçmenler, yaşadıklarını anlattı. Göçmenlerin arasında bulunan tek kadın olan Suriyeli Sara Hadidi, annesinden ödünç aldığı altınları Yunan askerinin zorla gasp ettiğini belirtti. Sara’ya basın mensupları bot ve giyecek verdi. Daha sonra jandarma ekipleri tarafından toplama noktasına götürülen göçmenler, yiyecek ve giyecek ihtiyaçları karşılandıktan sonra geri gönderme merkezine teslim edildi.

Sınırda Yunan zulmü: Göçmenleri ölüme ittiler

“Zalim Yunan bizi yakalayıp her şeyimizi aldı”

Sınırda Yunan zulmü: Göçmenleri ölüme ittiler

Yunanistan kuvvetleri tarafından altınlarının zorla alındığını ifade eden Sara Hadidi, ”Yunan her şeyimizi almakla kalmadı, beraberinde köpeklerini de üzerimize saldılar. Sonra bizi gözaltına alıp, kadın erkek demeden sıra dayağına çektiler. Benim de altınlarımı, giysilerimi yani anlayacağınız her şeyimi aldılar. Yunan askeri her şeyimize el koydu, erzak çantalarımıza bile. Bizi yağmurda ve soğukta aç, sefil bıraktılar. Biz yalnızca karşıya geçmek istiyoruz ama onlar izin vermiyorlar. Üzerine bir de zulmediyorlar. 2 gündür yağmurlu ve soğuk havada dışarda mahsur kaldık. Allah’tan çocuklar babaannelerinin yanındaydı da onlar gelmedi” şeklinde konuştu.

Sınırda Yunan zulmü: Göçmenleri ölüme ittiler

“Yağmurlu havada yalın ayak geri itildik”

Türk askerlerinin her zaman kendilerine yardım ettiği için minnettar olduğunu söyleyen Havad Cesim, “Yunan askeri bizi yakalayıp çanta, telefon, para neyimiz varsa tamamını aldı. Türk askeri ise bu olay sonunda bize yiyecek, içecek, giyecek ve otomobil dahil olmak üzere her türlü ihtiyacımızda destek oldu. Üzerine dikkatli olmamız için bizi uyardı. Yardımlarını esirgemediler” diyerek konuştu.

Sınırda Yunan zulmü: Göçmenleri ölüme ittiler

“Yunan ve Bulgar zulmü bizi mahvetti”

Yunan kuvvetlerinin kendilerini soyduğunu belirten Ali Hayzin ise, “Zalim Yunan bizi yakalayıp her şeyimizi almakla kalmadı, bizi bu yağmur ve soğukta çok mağdur bir vaziyette bıraktı. Ne yazık ki elimizde bir şey bırakmadılar. Ne para ne telefon yani anlayacağınız bizi soydular ve yalın ayak bıraktılar. Şükür ki Türkiye Müslümanları bize çok merhametli davrandılar. Halkı, jandarması, polisi tamamı seferber oldu. Allah tamamından razı olsun. Yunan ve Bulgar zulmü bizi mahvetti. Ama Türkiye yardımını esirgemedi. Türkiye çok güzel bir yer ve Müslüman bir ülke. Şuanda ise İstanbul’a döneceğiz“ ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.