Sınırda Kalan DEAŞ’lı Terörist Geceyi Arabada Geçirdi

Türkiye tarafından sınır dışı edilen ve Yunanistan tarafından da kabul edilmeyerek ara bölgede kalan DEAŞ'lı terörist bir geceyi daha tamamladı.

Türkiye’nin Edirne’de bulunan Pazarkule Sınır Kapısı’ndan sınır dışı ettiği DEAŞ’lı terörist, Yunanistan tarafından da kabul edilmemiş ve iki sınır arasında bulunan tampon bölgede kalmıştı. DEAŞ’lı terörist ara bölgede bir geceyi daha tamamladı. Teröristin geceyi ara bölgeye çekilen araçta geçirdiği aktarıldı.


Söz konusu DEAŞ’lı Muhammad Darwis B.’nin Ürdün uyruklu ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşı olduğu iddia edildi. Söz konusu DEAŞ’lının geceyi ara bölgeye çekilen araçta geçirdiği ve kendisine gıda takviyesinde bulunulduğu öğrenildi.

TASMASINI TUTANLAR SAHİP ÇIKMIYOR

İstanbul Göç İdaresi tarafından Pazartesi günü sınır dışı edilmek üzere Edirne’ye getirilen Ürdün uyruklu ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşı olduğu iddia edilen DEAŞ’lı terörist, Pazarkule Sınır Kapısı’ndan Yunanistan’a sınır dışı edildi. Ancak karşıdaki Kastanies Sınır Kapısı’ndaki Yunanlı görevliler, teröristi kabul etmeyerek yaya olarak geri gönderdi. Türkiye’nin de kabul etmediği Muhammad Darwis B., iki ülke arasındaki arabölgede kaldı. Söz konusu DEAŞ’lı teröristin çok iyi derecede Arapça ve İngilizce bildiği iddia edildi.

GAZETECİLERİN GÖRÜNTÜ ALMASINA ENGEL

Muhammad Darwis B.’nin dünden bugüne ara bölgede bekleyişi sürüyor. Öte yandan, Pazarkule Sınır Kapısı’ndaki güvenlik önlemleri artırılırken, sınır kapısının önü resmi ve sivil araçlarla gazetecilerin görüntü almaması için kapatıldı.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı