adplus-dvertising

Sınıfta Kalan Öğrenciler, Mesleki Eğitim Merkezine Verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı çalışma ile 9. sınıfı tekrar etmek zorunda kalan öğrenciler, meslekli eğitim merkezlerine yönlendirilecek.
Takip et
Sınıfta Kalan Öğrenciler, Mesleki Eğitim Merkezine Verilecek
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Millî Eğitim Bakanlığı, lise birinci sınıfta olup da sınıf tekrarı yapan öğrencilerin mesleki eğitim merkezlerine gönderilmesi için çalışma başlattı.

MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİ’NE YÖNLENDİRİLECEKLER

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varin Numanoğlu imzası ile paylaşılan yazıda, mesleki eğitim merkezlerinin 2019-2020 eğitim ve öğretim senesinden itibaren 9’uncu sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak uygulamaya alındığı anımsatıldı. Farklı sebeplerle 9’uncu sınıfları tekrar etmek zorunda kalan öğrencilerin tespit edilmesi, bunların mesleki eğitim merkezleri hakkında bilgilendirilmesi ve öğrencilere işletme bulunması hususunda rehberlik çalışması yapılması talep edildi. Merkezlerin tanıtımı hususunda belediyeler, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve birlikleri, yerel yazılı ve görsel basın kuruluşlarının desteklerinin alınması çağrısı gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da sosyal medya sayfasından paylaştığı açıklamada mesleki eğitim merkezlerindeki öğrencilerin alanında yüzde 88 istihdam oranı olduğunu ifade etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.