Sinema Severler Foça’da Buluşacak

İzmir'in Foça ilçesine düzenlenecek olan Bağımsız Film Günleri için yöre halkı gün sayıyor. Belediye tarafından düzenlenen festivalde ödüllü filmlerin oynatımı yapılarak izleyicilerle buluşacak.
Takip et
Sinema Severler Foça’da Buluşacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

30 Temmuz – 3 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan Foça film festivali için bölgede çalışmalar başladı. Hız kesmeden devam eden çalışmalarda ödüllü filmlerin gösterimi yapılırken, filmlerin ödüllü oyuncuları da gösterimin ardından söyleşi yapacaklar.

Beş Kapılar Kalesi’nde yapılacak film gösterimlerinin yanı sıra sinema severler filmlerin teknik ekibi ile de söyleşi yapma imkanı bulacak. Eski foça adı ile anılan film günleri, etkinlik davetini “Beş Kapılarda 5 gece” afişi ile misafirlerini festivale davet ediyor. Bölgede 5 gün boyunca yayınlanacak ödüllü 5 ayrı film sinema severlerle buluşacak.

FOÇA BELEDİYE BAŞKANI TWİTTER’DAN DAVET ETTİ

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Foçalıları sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı bir paylaşımla festivale davet etti. Gürbüz paylaşımında ilçede yürütülmesi planlanan film festivaline ilişkin ayrıntılı bilgiler verdi. Başkan aynı zamanda bu etkinliğin Foça’nın tanıtımı açısından da büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

Gürbüz sosyal medya hesabından “30 Temmuz Salı gecesi festival başlayacak ve ışıklar sönecek perde aydınlanacak. Gösterimler her akşam tam 21.00’de ve ücretsiz. Tüm halkımız davetlidir.” notu ile bir  bir paylaşımda bulundu. Filmlerin oyuncuları da düzenlenecek festival için sosyal medya hesaplarından sinema severleri ve hayranlarını Foça’ya davet etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.