Sınavda Boş Kağıt Verdi Tam Puan Aldı

Japonya'daki Mie Üniversitesi'nde ilginç bir olay yaşandı. Boş kağıt veren Haga tam not aldı. Boş kağıt vererek sınavı geçme sebebi bakın neymiş...

Mie Üniversitesi’nde birinci sınıf öğrencisi olan Eimi Haga, “Ninja Tarihi” dersi için girdiği sınavda hem akademisyenleri hem de arkadaşlarını şaşkına çevirdi.


Japonya, Mie Üniversitesi’nde 19 yaşındaki üniversite birinci sınıf öğrencisi Eimi Haga  çocukluğundan beri ilgi duyduğu ninja tarihi ile ilgili bir ders aldı.  Haga önceki gün bu ders ile ilgili sınava girdi. Bütün arkadaşlarının zorlandığı ve uzun uzun makaleler yazdığı sınavda Haga’nın boş kağıt verip en yüksek notu alması herkesi şaşkına çevirdi.

KAĞITTA SADECE “ISITIN” YAZIYORDU

Haga, “Profesör sınavdaki sorusunu söylerken en yüksek puanı yaratıcılığa vereceğini söyledi. Ben de arkadaşlarımın sınav kağıtları arasından sıyrılmak için bu yolu tercih ettim. Saatlerce bu formülün üzerinde çalıştım. Daha sonra kalın kağıtlarda bu mürekkebin daha iyi sonuç verdiğini gördüm” dedi.

Aburidashi isimli görünmez mürekkep tekniğini kullanarak sınav sorusunu cevapladığını söyleyen Haga bu şekilde sınavı geçti.

Mürekkebin soya fasülyesinden çıkan sıvının su ile karıştırılmasıyla elde edildiğini söyleyen Haga, “Igaryu Ninja Müzesi’nde bu tekniği görmüştüm. Mürekkep kuruduktan sonra kağıt ısıtılınca yazılar ortaya çıkıyor” dedi.

Sınavı değerlendiren Profesör Yuji Yamada, “Haga’nın bana verdiği kağıtta sadece, ‘Kağıdı ısıttıktan sonra okuyun’ ibaresi vardı. Onun haricinde boş bir kağıttı. Açıkçası daha önce bu tekniği okumuştum ama detaylarını bilmiyordum. Gerçekten de evde ocağın üzerinde kağıdı ısıtınca yazılar ortaya çıktı. Makalenin tamamını okumadım çünkü yazdıklarının bir kısmının görünmez olmasını istiyordum” dedi.


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı