Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor

Van’da, İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde 1996’da kurulan ‘Şimşekler Taburu’nda görevli güvenlik kuvvetleri, omuz omuza vererek, yaz kış demeden operasyonları kesintisiz sürdürüyor. Van Güvenlik Korucuları Şehit ve Gazi Aileleri Federasyonu Başkanı Ayhan Kahraman, başarılı operasyonlarla teröre büyük darbe vuran ‘Şimşekler Taburu’nun, teröristlerin korkulu rüyası olduğunu söyledi.
Takip et
Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

‘Şimşekler Taburu’, 25 sene önce Van İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde kuruldu.

Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor

Terörle mücadelede en ön saflarda yer verilen güvenlik korucuları, coğrafi şartları zor bölgelerde bir yandan kar ve soğuk hava ile mücadele ederken, bir taraftan da teröristleri bulmak, etkisiz hale getirmek ve kullandıkları sığınak ile barınakları imha etmek için güvenlik kuvvetleri ile beraber operasyonlara katılıyor.

Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor

Ülke genelinde bugüne kadar 3 binin üstünde güvenlik korucusu, şehit düşerken, 48 şehit veren ‘Şimşekler Taburu’, dağlarla çevrili ve kar kalınlığının yer yer yarım metreyi aştığı kırsal bölgedeki operasyonlara katılmanın yanı sıra teröristlerin tuzaklarını ortaya çıkarmak için büyük çaba sarf edip, mayın arama- tarama çalışması yapıyor.

‘HAİNLERİN İNLERİNE GİRİYORUZ’ Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor

Güvenlik korucuları ile beraber operasyona çıkan Van Güvenlik Korucuları Şehit ve Gazi Aileleri Federasyonu Başkanı Ayhan Kahraman, İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde kurulan ‘Şimşekler Taburu’nun, teröristlerin korkulu rüyası olduğunu belirtti.

Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor

Güvenlik koruculuğu teşkilatı üyesi olmaktan büyük gurur işittiğini söyleyen Kahraman “Bizler ülkemizin üçüncü büyük silahlı kuvveti olup, bölücü terör örgütü üyelerine yönelik yapılan operasyonlarda ve vatan savunmasında her zaman en ön saflarda askerimiz ve polisimiz gibi yerimizi almış ve her zaman hazır olma ülküsünü kendine şiar edinmiş neferleriz. Bu teşkilat üyesinin her bir bireyi vatan uğruna serden geçmiş ve gerektiğinde canını seve seve feda edebilecek canlardır. Güvenlik korucuları, bu terör örgütü üyesi olan hainlerin inlerine girmiştir, her operasyonda var oldular ve var olmaya devam edecekler. Bizler, devletimizin bize görev buyurduğu Suriye’de vardık; Şırnak’ta, Van’da, Hakkari’de ve Hatay’da da varız ve var olmaya devam edeceğiz. Milattan önce 209’da Metehan’ın kurduğu köklü Türk ordu sisteminin disiplin terbiyesini içinde barındıran bu teşkilat; dosta güven, düşmana korku salmaya muktedirdir. Türk ordusu muazzam kuvvetine karşın hiçbir zaman aman dileyene zulüm yapmamış bir teşkilattır” diyerek konuştu.

Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor

Ayhan Kahraman, Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde 13 kişiyi şehit eden terör örgütü PKK’yı lanetledi.

Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor

Kahraman, “Gara operasyonu kanıttır. Bu muazzam güç, yaptığı hiçbir operasyonda sivilleri hedef almamış, aksine onların can güvenliğini her zaman birinci öncelik kabul etmiştir. Fakat bölücü terör örgütü, gerçek yüzünü, ne kadar alçak, zalim olduğunu bir defa daha göstermiştir. Maksatlarının kan ve gözyaşı olduğunu kanıtlamış ve sonuçta 13 kardeşimizi şehit etmiştir. Bu menfur olay, her Türk vatandaşı gibi güvenlik korucularını da derinden üzmüştür; ama sonuçta biz ‘dağların kartalları’ operasyonlara çıkmış ve vatan savunmasında yerimizi almış bulunmaktayız. Şehit edilen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor Şimşekler Taburu, dağlarda teröristlere göz açtırmıyor

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.