Simit fiyatlarına zam geldi! Simit kaç para oldu?

Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Savaş Delibaş, başkentte 2 liradan satılan simidin fiyatının, bugünden itibaren 2,50 lira olacağını bildirdi.
Takip et
Simit fiyatlarına zam geldi! Simit kaç para oldu?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Delibaş, yazılı açıklamasında, girdi maliyetlerine yüzde 80-90 zam geldiğini, bu sebeple simit fiyatında artışın kaçınılmaz olduğunu aktardı.

Ankara’da simidin 2 liradan satıldığını anımsatan Delibaş, “Ankara’da simit fiyatında pazartesi gününden geçerli olmak üzere güncelleme yapıldı. 2 liradan satılan simidin fiyatı, son zamanda girdi maliyetlerinin aşırı yükselmesi sebebiyle 2,50 liraya yükseldi.” ifadelerini kullandı.

UN VE SUSAM FİYATLARI ARTTI

Geçen sene simitlik unun çuvalının 110 lira, susamın kilogram fiyatının 12 lira olduğuna işaret eden Delibaş, bugün unun çuvalının 190-220 lira, susamın kilogramının ise 23 lira olduğunu kaydetti.

Son dönemde katı ve sıvı yağ, eleman-usta yevmiyeleri, elektrik, doğal gaz, akaryakıt ve kira bedelleri gibi girdi maliyetlerinin yükselmesinden dolayı simit fiyatını güncellemek vaziyetinde kaldıklarını söyleyen Delibaş, şu şekilde devam etti;

100 GRAM SİMİT 2,5 LİRA

“100 gram simit 2 liradan satılırken aynı gramajdaki simit 2,50 lira oldu. 50 kuruşluk bir güncelleme yapmak mecburiyetinde kaldık. Eğer gerçek bir Ankara simidi yapmak istiyorsak, lezzetinden, kalitesinden ödün vermek istenmiyorsa, bu güncelleme kaçınılmaz olmuştur. Birçok ilde simidin 2,50 lira olduğunu söyleyebiliriz. Müşterilerimizin bizi anlayışla karşılayacağına inanıyoruz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.