Simge Sağın’dan şaşırtan itiraf: Murat Boz’un şarkısına param yetmedi!

Youtube’da yayınlanan ‘İbrahim Selim ile Bu Gece’ programına katıldı. Sağın, meslektaşı Murat Boz’un 2011 yılında seslendirdiği ‘Geri Dönüş Olsa’ şarkısı ile ilgili şaşırtan bir itirafta bulundu.
Takip et
Simge Sağın’dan şaşırtan itiraf: Murat Boz’un şarkısına param yetmedi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Youtube’da yayınlanan ‘İbrahim Selim ile Bu Gece’ programının Ramazan Bayramı’nın ikinci konuğu Simge Sağın oldu. Ünlü şarkıcı, samimi itiraflarıyla dikkat çekti.

 Simge Sağın’dan şaşırtan itiraf: Murat Boz’un şarkısına param yetmedi!

“KALBİMİN EKMEĞİNİ YİYORUM”

39 yaşındaki popçu, şarkı seçimi ve başarısı hakkında, “Bu işin formülü yok, kalbimi dinliyorum, kalbimin ekmeğini yiyorum. Sadece hissettiğim, sesime yakıştığına inandığım, stüdyoya girip şarkıyı söyledikten sonra bir elbise gibi bana yakışıp yakışmadığına karar veriyorum. İç güdüyle hissedip öyle yola çıkıyorum” dedi.

“SOKAKTA OTURDUM, AĞLADIM”

Simge, “Benim ilk patlamam ‘Miş Miş’ şarkısı ile oldu. Şarkının çok çaldığına ilk başta inanamadım. Arkadaşlarım patladığımı söylemesine rağmen inanmıyordum. Bir yerden sonra her yerde duymaya başladım. Alt komşu çalıyordu, taksiye biniyordum radyoda çalıyordu ya da kulüpte çalıyordu. Bir gün Bodrum’da sokakta oturdum ve ‘sonunda oldu’ diye ağlamaya başladım. Rahatladım. Yine de şımarmaya hiç zamanım olmadı” şeklinde konuştu.

Simge Sağın’dan şaşırtan itiraf: Murat Boz’un şarkısına param yetmedi!

“İÇİMDE HALEN UKDEDİR”

Okul arkadaşı olan Murat Boz’u çok sevdiğini söyleyen popçu, “Yıllar önce ‘Geri Dönüş Olsa’ şarkısı bendeydi. Param yetmediği için alamamıştım. O şarkıyı Murat Boz aldı, elimden gitti. Erdem Kınay benim sesimden okutup şarkıyı satmış, bilmiyordum. Murat’ın menajerini gördüm, ‘senin söylediğin şarkı ne güzelmiş, biz onu aldık’ dedi. İçimde yara oldu. Murat popülerdi ve şarkıyı aldı. İçimde halen bir ukdedir. Bir gün mutlaka o şarkıyı cover yapacağım” itirafında bulundu.

 Simge Sağın’dan şaşırtan itiraf: Murat Boz’un şarkısına param yetmedi!

“İNANMIYORUM”

Simge, “Okulda bir gün kantinde yürürken arkamdan biri seslendi. O sırada kulaklığımda Zeynep Dizdar’ın ‘İlle de Sen’ şarkısı çalıyordu, o şarkıya bayılmıştım. Arkama dönüp baktığımda bir çocuk ‘Zeynep Dizdar’a vokal aranıyor, gelir misin?’ dedi. ‘İnanmıyorum’ dedim, ertesi gün Zeynep Dizdar’ın provasındaydım. Sonra Gülşen’le çalıştım. Serdar Ortaç ve Yaşar’la çalıştım” diyerek, bir tesadüfle kaderinin nasıl değiştiğini anlattı.

“SENİNLE YOLLARIMIZ KESİŞECEK”

Sezen Aksu’nun kendisi için öneminden bahseden ünlü şarkıcı, “İnanmanın bütün yolları aşıp seni oraya getirdiğine ikna oldum. Yıllar önce BKM’de bir konserde Sezen Aksu ‘seninle yollarımız kesişecek’ dedi. Ben de çok inandım. Öyle bir kesişti ki yaptığımız şarkıya söz yazdı. Hala her aradığımda bana yardımcı olur. ‘Kızıma şarkı yazdım’ der” ifadelerini kullandı.

YENİ NESİLDEN ÇOK UMUTLUYUM”

Şarkılarda duygunun çok önemli olduğuna inanan Simge, “Keşke 90’ların şarkıcısı olsaydım diyorum. 90’lardaki şarkı sözleri günümüzde yok. Beste olarak çok güzel, sound olarak çok iyi işler dinliyorum. Ama söz eksikliği var. Yeni nesilden bazılarından çok umutluyum ancak biraz daha okumaları şart” açıklamasını yaptı.

“BENİ OLDUĞUM GİBİ KABUL EDİN YA DA TERK EDİN”

İbrahim Selim’in “Birini etkilemek istersen nasıl yaklaşırsın?” sorusuna güzel popçu, “Taktiksel şeyler bana göre değil. Ben öyle hesaplı kitaplı yaşayamam. Ne varsa içimde, ağzımda, ruhumda duygu olarak yüzüne söylüyorum. Benimki çok fazla bir dürüstlüğe de dönüşüyor bazen. Her şeyi açık açık söylüyorum. ‘Beni olduğum gibi kabul edin ya da terk edin’ diyorum” yanıtını verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.