Simge Sağın adına cinsel içerikli paylaşımlar yapan kabin memuruna hapis cezası!

Şarkıcı Simge Sağın ismine Facebook’ta sahte profil hesabı açarak, iş insanları ile cinsel içerikli yazışmalar yapan kabin memuru Asil Nadir A. ile ilgili ‘verileri hukuka aykırı olarak verme yahut ele geçirme’ suçundan bir seneden dört seneye kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Takip et
Simge Sağın adına cinsel içerikli paylaşımlar yapan kabin memuruna hapis cezası!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kendisini şarkıcı Simge olarak tanıtıp konuşmadığını ileri süren sanık Asil Nadir A. mahkemede, “Cinsel tercihlerimden dolayı kendimi bir kadın olarak tanıttım. Asla şarkıcı Simge’yi kastetmedim. Simge ile bir adet fotoğrafımız vardı, uzun süredir bunu profil fotoğrafı olarak kullanıyordum” şeklinde konuştu.
Şarkıcı Simge Sağın’ın avukatı Ayşegül Mermer aracılığıyla yaptığı şikayet dilekçesi ve iddianamede yer verilen bilgilere göre Asil Nadir A.’yı hâkim karşısına çıkaran süreç şu şekilde gelişti:

İŞ İNSANLARIYLA YAZIŞTI

Kabin memuru Asil Nadir A., Simge Sağın kullanıyormuş gibi Facebook hesabı açtı. Şarkıcının kişisel verilerini kullanan Asil Nadir A., sayısız kişi ile yazışarak ve WhatsApp üstünden konuşarak kendisini Simge Sağın olarak tanıttı.
Konuştuğu kişiler arasında Türkiye’nin önde gelen iş insanları da bulunan Asil Nadir A., iş insanlarından biriyle de yazışmalarında Sağın’ın fotoğraflarını paylaşarak, yüz yüze görüşme ayarladı.

Asil Nadir A.’nın yazışmaları:
Simge: Bu çok mu sexy. Albüm için fazla dimi?
İş insanı: Fena oldum fazla sexy, benim gibi aseksüel biri bile fena oldu.
Simge: Hani çapkındın, hovardaydın 24 ayardaydın…

MENAJERİNE HABER VERDİLER

Asil Ender A., 13 Aralık 2019’da ise Ferruh T. ile Simge Sağın olarak konuşmak istedi. Ferruh T. bu vaziyetten şüphelenerek Simge Sağın’ın basın danışmanı ve menajeri Özgür Aras’ı arayarak vaziyeti bildirdi. Asil Ender A., bir başkasına da sahte Facebook hesabı üstünden kendisini Simge Sağın olarak tanıttı ve pornografik bir takım görüntü ve videolar gönderdi.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Simge Sağın’ın avukatı Ayşegül Mermer şikayet dilekçesinde, zanlının müvekkiline ait fotoğraf ve kisisel bilgilerini kullanarak itibarının zedelenmesine neden olduğunu ve insanları kandırdığını söyledi. Asil Ender A.’nın eylemleri ile Simge Sağın’ın özel yaşamına saldırıda bulunduğunu dilekçesinde ileri süren avukat Ayşegül Mermer, ‘verileri hukuka aykırı olarak verme yahut ele geçirme’ suçundan şikayetçi oldu.

POLİS TELEFONUNDA YAZIŞMALARI ORTAYA ÇIKARDI

Beykoz Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturmada Asil Ender A.’nın Simge Sağın’ın fotoğrafını WhatsApp profil fotoğrafı yapıp üçüncü kişilerle kendisini şarkıcı olarak tanıtıp cinsel içerikli konuşmalar yaptığı söylendi.

Savcılık, ifadesinde suçlamayı kabul etmeyen zanlının telefonunu Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gönderdi. İnceleme raporunda Asil Ender A.’nın 22 Ocak 2020-01 Şubat 2020 tarihleri arasında Simge Sağın ismine olusturdugu WhatsApp profili ile üçüncü kişilere kendisini şarkıcı olarak tanıtıp cinsel içerikli sohbetler yaptığını tespit etti.

4 SENE HAPSİ İSTENDİ

Savcılık soruşturmayı tamamlayarak şüpheli ile ilgili ‘verileri hukuka aykırı olarak verme yahut ele geçirme’ suçundan, bir seneden dört seneye kadar hapis cezası isteyerek dava açtı.

“SİMGE’Yİ TANIRIM”

Beykoz Asliye Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen duruşma da sanık Asil Ender A. hazır bulundu. Simge Sağın’ı daha önceden tanıdığını söyleyen sanık Asil Ender A. “Kendisi bana, ismine Facebook hesabı açmamı istemişti. Ben de rızası olduğundan açtım. 2010-2014 seneleri arasında hesabı ben yönettim, konser bilgilerini vs. paylaşıyordum. Simge kendisinin ekip kurduğunu, Facebook hesabını yönetmememi istedi. Ben de 2015’ten beri bu hesabı kullanmıyorum, ben Simge imiş gibi davranıp Facebook üstünden kimseyle konuşmadım. WhatsApp üstünden bir kişi ile konuştum” şeklinde konuştu

“CİNSEL TERCİHLERİMDEN DOLAYI…”

Bu kişiyle de kendisini Simge olarak tanıtıp konuşmadığını ileri süren Asil Ender A., “Cinsel tercihlerimden dolayı kendimi bir kadın olarak tanıttım fakat Simge demedim. Asla şarkıcı Simge’yi kastetmedim. Simge ile bir adet fotoğrafımız vardı, uzun süredir bunu profil fotoğrafı olarak kullanıyordum. Simge’nin sosyal medya hesaplarında herkese açık biçimde paylaştığı fotoğrafları alıp paylaştım. ‘Saat 09.30 Taksim Pera Palas’ta buluşalım mı?’ paylaşımını yapıp altına da resmini gönderen kişi ile yazışma yapmıştım, orada kendimi kadın olarak tanıttım” şeklinde konuştu.

Mahkeme duruşmayı erteledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.