Şimdiye Kadarki En Teknolojik Olimpiyatlar Geliyor!

Önümüzdeki yıl Japonya'da düzenlenecek organizasyona saha destek robotları imzasını atacak.

Önümüzdeki yıl düzenlenecek dev organizasyon, Japonya’nın teknoloji mirasını en iyi şekilde yansıtacak. Çünkü Japonya, tüm dünyaya teknoloji devi olduğunu göstermek için bir takım çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda organizasyonun resmi ortağı olan Toyota, “Tokyo 2020 Robot Projesi”nin sorumluluğunu üstlendi. Etkinlikler sırasında çalışanlara yardımcı olacak robotlar, özellikle öne çıkarılacak.


Saha Destek Robotları olarak bilinen araçlar, stadyumlarda atıcılar için cirit, gülle gibi malzemeleri taşıyacak. Toyota, robotların öğeleri toplamak için ya da dağıtmak için harcanan sürenin yarıya kadar azalacağını öngörüyor. Bunun yanında, çalışanların da iş yükünün hafifleyeceğini umuyor.

MASKOTLAR BİLE ROBOTLARDAN

Toyota Araştırma Merkezi Başkanı Nobuhiko Koga yaptığı basın açıklamasında, “Robotların, tüm insanlara hareket özgürlüğü yaratması için çalışıyoruz. ‘Herkes İçin Hareketlilik’ sloganımızla, bir kişinin veya bir şeyin bir yerden diğerine fiziksel hareketinden değil, sanal hareketlilikten de bahsediyoruz” ifadelerini kullandı. Koga, Tokyo 2020 Olimpiyatları’nın başarılı olması için ellerinden geleni yapacaklarının altını çizdi ve, “Oyunların başarılı geçmesi için destek robotlarını ön planda tutacağız. İzleyicileri de keyiflendirecek anlar yaşatacağız” diye konuşttu. Japonya’nın ev sahipliği yapacağı organizasyonun maskotları da beklendiği gibi robotlardan oluşacak.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı