Silivri’den Muharrem İnce için siyasi yasak isteği!

Silivri savcısı, sekiz sene önce FETÖ kumpası davasında mahkeme salonunda görevli üsteğmenle gerilim yaşayan Muharrem İnce’nin “kamu görevlisine görevini yaptırmamak için direnme” suçundan cezalandırılmasını ve TCK’nın 53. Maddesi uyarınca seçme-seçilme hakkından yoksun bırakılmasını istedi. Savcının talebini değerlendiren İnce’nin avukatı Mustafa Kemal Çiçek, “Talebin mahkeme tarafından kabulü halinde, verilecek karar Türk siyasi tarihine kara leke olarak geçecektir” ifadesini kullandı.
Takip et
Silivri’den Muharrem İnce için siyasi yasak isteği!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP grup başkanvekili olduğu dönemde FETÖ kumpaslarından Ergenekon davasını izlemek üzere İstanbul Silivri‘deki duruşmaya katıldı. İnce duruşmada çıkan münakaşa esnasında, salonda görevli üsteğmeni kendisine müdahale etmeye çalışması üstüne ittirdi. Bunun üstüne İnce ile ilgili suç duyurusunda bulunuldu. 2016 senesinde anayasada yapılan değişiklikle İnce’nin dokunulmazlığı kaldırıldı ve dava açıldı.

3 SENEYE KADAR HAPSİ İSTENDİ

İddianamede, Muharrem İnce’nin görevi yaptırmamak için direnme suçundan 3 seneye kadar hapsi istendi. Silivri’de görülen davanın 1 Temmuz’daki son celsesinde savcı, asıl ile ilgili mütalaasını açıkladı. Savcı, İnce’nin “kamu görevlisine görevini yaptırmamak için direnme” suçundan cezalandırılmasını ve TCK’nın 53. Maddesi uyarınca seçme-seçilme hakkından yoksun bırakılmasını istedi.

“TARİHE KARA BİR LEKE”

Savcının talebini değerlendiren İnce’nin avukatı Mustafa Kemal Çiçek, kumpas davasına bakan mahkeme heyetinin duruşmaya katılan vekillere yönelik kanunsuz emirler verdiğini ve buna bağlı olarak fiili şiddetin ortaya çıktığını söyledi. Sözcü’nün haberine göre Çiçek, Ergenekon’a bakan mahkeme heyetinin FETÖ’den ihraç edildiğine, üsteğmenin de şikayetçi olmadığına da vurgu yapıp şu şekilde şeklinde konuştu: “Talebin mahkeme tarafından kabulü halinde, verilecek karar Türk siyasi tarihine kara leke olarak geçecektir.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.