adplus-dvertising

Şili’de kırmızı kart gösteren hakemi dövüp uçuruma attılar

Şili’de oynanan amatör lig futbol müsabakasında, kırmızı kart gösteren hakem futbolcular tarafından dövülerek uçuruma atıldı.
Takip et
Şili’de kırmızı kart gösteren hakemi dövüp uçuruma attılar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şili’nin kuzeyindeki Antofagasta kentinde 20 Ağustos günü yaşanan olayda, Deportivo Real 1 de Mayo ile Salvador Quezada futbol takımları arasında oynanan amatör lig maçı sırasında, hakem Luis Chavez gösterdiği bir kırmızı kart sonrası Deportivo Real 1 de Mayo takımının bazı oyuncuları tarafından fiziki saldırıya uğradı. Futbolcuların hakeme tekme, yumruk ve sopa ile vurdukları ve sonrasında sahanın yakınındaki bir uçurumdan aşağı attıkları söylendi.

Saldırıda yaralanan hakemin yardımına öbür hakemler ve bazı oyuncular koşarken, sahada hazır bulunan sağlık ekipleri hakemi ambulansla hastaneye kaldırdı. Meydana Gelen olay neticesi futbol maçı iptal edilirken, güvenlik kuvvetleri hakemin kendisine saldıran futbolculardan şikayetçi olduğunu belirtti. Olayın sonrasında mağdur hakem Luis Chavez, adaletin yerini bulmasını istediğini belirtirken, futboldaki şiddetin önüne geçilmezse daha kötü olayların yaşanabileceğini belirtti.

Olaylar üstüne Şili Spor Bakanlığı Antofagasta Temsilcisi Diego Rojas Reyes, Adalet ve İnsan Hakları Bakanlığı temsilcileri ve yerel futbol kulüpleri yetkilileri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası açıklama yapan Diego Rojas Reyes, futbol sahalarındaki şiddete müsamaha göstermeyeceklerini vurgularken, olay nedeniyle bir dizi eylem planı yaptıklarını ve bu sebeple önümüzdeki hafta hakemlerin maç yönetmeyeceğini ifade etti.
Adalet ve İnsan Hakları Bakanlığı temsilcileri ise olaylara karışanlar hakkında soruşturma başlatıldığını ve mağdur olan hakeme gereken hukuki desteğin verileceğini söyledi. Deportivo Real 1 de Mayo kulübü başkanı da olaya karışan 2 kulüp oyuncusunun takımdan ihraç edileceklerini açıkladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.