Şile’de Sonbahar Tatili! Turistler Akın Ediyor

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın talimatıyla Foto Safari düzenlendi. Şile’nin sonbahar güzelliği “Kasım’da Şile Başkadır” sloganıyla vurgulandı…

Şelaleleri, ormanları, dereleri, yeşil alanları ve temiz havası nedeniyle tercih sebebi haline gelen Şile, geçtiğimiz günlerde Şile Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Foto Safari’ etkinliğine ev sahipliği yapmıştı. İstanbul’un doğaya açılan kapısı olarak kabul edilen Şile, doğa ve fotoğraf tutkunlarının hayranlığını kazanmıştı.

“KASIM’DA ŞİLE BAŞKADIR”

Etkinlik hakkında konuşan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı; “İstanbul’un doğaya açılan kapısı Şile’yi keşfetmek için, el değmemiş pek çok doğal güzellikleri, flora ve fauna zenginliğiyle, kültürüyle, Şile beziyle, Şile palamuduyla, köyleriyle, foto safari için oldukça elverişli bir ilçe. Ancak Yaz aylarında yaşanan yoğun turizm potansiyelini diğer aylarda göremiyoruz. Şile sadece yazın gelinecek bir ilçe değil. Bizlerde “Dört Mevsim Şile” sloganıyla yola çıktık ve Şile’nin Şile turizm potansiyelinin dört mevsim yaşanabilecek, doğa harikası bir ilçe olduğunu anlatmak, göstermek istedik. Kasım ayı Sonbaharı hissettiğimiz en güzel aylardan biri. Bu nedenle “Kasım’da Şile Başkadır” diyerek Şile’nin doğal güzelliklerini gerek profesyonel, gerekse amatör fotoğrafçılarımıza gösterdik. Hepsini çok memnun uğurladık, kendilerine katıldıkları ve yoğun ilgi gösterdikleri için teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

FOTO SAFARİ ETKİNLİĞİNE BÜYÜK İLGİ

Şile’de Sonbahar Tatili! Turistler Akın EdiyorŞile’de Sonbahar Tatili! Turistler Akın EdiyorŞile’de Sonbahar Tatili! Turistler Akın EdiyorŞile’de Sonbahar Tatili! Turistler Akın EdiyorŞile’de Sonbahar Tatili! Turistler Akın Ediyor

İstanbul’un tozu, dumanı, gürültüsü derken, günübirlik tatil yapmak isteyenler Şile’ye akın ediyor. Gerek kamp alanları, gerekse doğal yaşam alanlarıyla tercih nedeni haline gelen Şile, sonbaharda bir başka güzel oluyor.

Şehrin gürültüsünden uzağa kaçmak isteyen ama konforundan ödün vermeyenler bungalovları tercih ederken, doğa ile iç içe olmaktan huzur bulanlar çadırlarını kaptıkları gibi Şile’ye koşuyor.

Hem doğa ile iç içe olmak, hem denizin dibinde olmak hem de güvenlikten ödün vermek istemeyenler ise ilk olarak bölgedeki kamp alanlarını tercih ediyor.

Şile’de Sonbahar Tatili! Turistler Akın Ediyor

Şile’nin doğal plajları şehrin içindeki cenneti sunuyor. Temiz kumsalları ve masmavi deniziyle Şile sahilleri her mevsim doğa tutkunlarının tercihi oluyor.

Şile’de Sonbahar Tatili! Turistler Akın Ediyor

Bölgede bulunan çok sayıda mağara turistlerin ilgisini çekiyor. Bunlar: Sofular Mağarası, Meşrutiyet Mağarası, Meşrutiyet Yarığı, Ekşioğlu Mağarası, Karabeyli İnleri, Sığır Çopulu Mağarası, Gölcük İni, Radıç Çopulu, Eski Köy Yeri Mağarası, Yukarı Kışla Mağarası, İnkese Mağarası, Suşıkan Mağarası, Soğuksu Mağarası, Gürlek Mağarası, Gök Maslı Mağarası.

Şile’de Sonbahar Tatili! Turistler Akın Ediyor

Şile’nin deniz mağaraları da bir başka doğa keyfini turistlerin beğenisine sunuyor. Bu deniz mağaraları, Şile adalarından Ocaklı Ada’nın batısında Ocaklıada Mağarası, Şile limanının doğusunda Tersane Mağarası, Şile burnunun güneyinde Feneraltı Mağarası, Şile harman kaya burnu batısında Akşam Güneşi Mağarası, Şile doğusunda Yay burnu güneyinde Tavanlı Mağarası, öte yandan Kaba koz deniz inleri, kilimli inleri, mal kaya deliği gibi birçok mağaradan oluşuyor.

Şile’de Sonbahar Tatili! Turistler Akın Ediyor

Şile’de görsel şölen sunan şelaleler de mutlaka görülmesi gereken yerler. Özellikle, Değirmen Çayırı Şelalesi, Onbir Göller Vadisi, Ağlayan Kaya, Kum Baba Tepesi gibi şelaleler görsel bir ziyafet sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı