Şile’de deniz yasağı kalktı mı, Şile’de denize ne zaman girilecek!

İstanbul Şile’de perşembe günü 4 kişi dalgalara kapılıp, yaşamını yitirdi. Sonrasında da denize girme yasağı geldi. Şile Kaymakamlığı hava şartları sebebiyle yasağın pazar günü de devam edeceğini açıkladı.
Takip et
Şile’de deniz yasağı kalktı mı, Şile’de denize ne zaman girilecek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şile Kaymakamlığı, yoğun dalga ve akıntı sebebiyle 25 Temmuz Pazar günü ilçe sahillerinde gün boyu denize girmenin yasaklandığını duyurdu.Şile Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, bölgede kuzeydoğudan esen 3-5 şiddetinde rüzgar ve 1 ila 2 metre yüksekliğinde dalga ve hortum gözlendiği söylendi.

Alınan tedbirler ve vatandaşların duyarlı yaklaşımları sayesinde şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığının ifade edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava/deniz raporlarıyla 25 Temmuz 2021 Pazar günü erken saatlerden itibaren gün boyunca rüzgar, kuzeydoğudan 3-5 şiddetinde yer yer 6 şiddetinde, dalga yüksekliği 1 ila 2,5 metre ve sağanak yağmur tahmini bildirilmiştir. Şile Sahil Güvenlik Komutanlığı ve alakalı kurumlarımızdan aldığımız anlık bilgilere göre ilçemiz plajlarında dalga yüksekliğinin hali hazırda 1 ila 2,5 metre arasında olduğu belirlenmiştir. Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporları ve bölgedeki hava/deniz vaziyetinin değerlendirilmesi sonucunda kaymakamlığımızca 25 Temmuz 2021 Pazar günü, ilçemiz sahillerindeki yoğun dalga ve akıntı sebebiyle vatandaşlarımızın can emniyetini korumak maksadıyla gün boyu denize girmek yasaklanmıştır.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.